• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FXO

  • Ја почнал/а темата
  • #1

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Dali nekoj vo MK prodava VoIP FXO PCI Karti (kopija ili original Digium 100P). Mu treba na eden prijatel pa da napravam usluga.
 

Aranthor

Intern
14 септември 2007
3
0
Imas Voip FXO adapteri edino u loginsistemi i nivni dileri SPA3000 so edna fxo porta. Najubavo e tamu da se rasprasas isto sto mozat drugo od linksys voip oprema da ti ponudat.

Pozdrav
 

varelg

Intern
13 декември 2007
67
0
Преку нет ако порачуваш побарај ја таа картица како X100P и ќе најдеш доста евтини картици. Тоа е ако ти треба FXO за експериментирање, за озбилни работи или Sipura или Digium TDM400P...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,520
Мислења
845,856
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно