• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Futurama the Movie - Bender's Big Score (2007)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk

Едвај чекам, сигурно креаторите на The Simpsons нема никогаш да не разочараат со овој потег.. :bravo: :bravo:

Име на филмот: Futurama: Bender's Big Score!

Датум на издавање: 27 ноември, 2007 година

Режија: Dwayne Carey-Hill
Сценарио: David X. Cohen (developer)
Matt Groening (characters)
Matt Groening (creator)
Ken Keeler (screenplay)
Улоги: Billy West, John Di Maggio, Katey Sagal, Lauren Tom, Phil LaMarr и др.
Жанр: Анимација / Комедија / НФ


:rolleyes: :bravo: :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,609
Мислења
821,623
Членови
28,258
Најнов член
mimoza.stoilova
На врв Дно