• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fujitsu-Siemens да се поправат!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Ми требаше некои податоци од официјалните веб-сајтови на производителите на лаптопи и ги разгледував Dell, HP, Toshiba и овие што ме из нервираа, Fujitsu-Siemens.

На последниов саем гледам „навелико“ сакаат тука да се афирмираат во светот на другите гореспомнати брендови. Е ако имаат таква желба ќе треба да се поправат во врска со нашето име!
Јас му пратив протестно и културно писмо на бугаринот што е претставник за, како што тие викаат, FYROM и чекам одговор. Можете и вие да реагирате.

На Тошиба сајтот не нема ама барем не не' пишува FYROM.

Еве доле сликовито сум се изразил:

Ова е на HP:
Ова е на Dell:

И Fujitsu-Siemens :lut2:

 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=438800

Во контекст на горекажаното.

Ова заслужува нова тема ама лутината ми беше иста. Ако некој сака слободно може да направи нова тема или да ја префрли оваа.

Ако продолжат вака кај мене во фирма на сите им менувам Opera 9.5 со MACEDONIAN јазик.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Секогаш сум тврдел дека Бугарите се источни македонци со говорна маана, а Бугарија дел од Источна Македонија.
Му пишав и јас mail на идио...односно лицето за контакт на Fujitsu Siemens од претставништвото во Бугарија, и му напоменав згрозување од несреќната придавка, дека е мизерно ако со придавката се додворуваат на фирмата која ја застапуваат, му објаснив можност за негативна кампања и негативна реклама на брендот, на ТВ, по блогерајот. И, се разбира, да ја тргне придавката и да го напише нашето уставно име - Republic of Macedonia.
Сето тоа на културен начин. А ако позитивна реакција, идеме понатаму, писмо директно во Fujitsu Siemens.

П.С. Добро забележано, igorkrst!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,658
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно