• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Fujitsu го прекина проиводството на монитори

Статус
Затворена за нови мислења.

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Компанијата Fujitsu пред неколку дена, според намалениот профит, одлучи да го прекине производството на компјутерски монитори. Компанијата ќе се фокусира кон својата примарна задача, со цел зголемување на приходот во иднина. Fujitsu ќе продолжи со сервисирање на своите монитори и по престанувањето на нивно производство.

Извор:Ентер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.225
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно