1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Fujitsu Esprimo P710 (i5 3570 + 16GBRAM)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Nem_Akata, 12 Јуни 2019.

 1. Nem_Akata

  Nem_Akata
  Gaining Experience

  73
  85
  26 Мај 2015
  Машко
  Fujitsu брендиран компјутер, Made in Germany

  Компоненти на него:
  CPU: Intel i5 3570 3.4GHz
  RAM: 16GB
  - 2 плочки се обични Samsung 1333MHz
  - 2 плочки се Kingston HyperX на 1600MHz (KHX1600C9D34GX)
  GPU: NVIDIA 210GT (се користи само за видео излез, за хакинтошот, иначе и интегрираната си работи најокеј на windows/linux)
  Storage: SanDisk SSD PLUS 120GB + 500GB SATA ау бау

  [​IMG]

  Може да се стави 1050ка, ја вози без никаков throttling матичнава, и добивате ефтина гејминг PC варијанта.

  На него има инсталирано OS X Mojave, али доколку се продаде тоа би се форматирало на Windows 10 или било што по желба. Температурите се најокеј, се си работи цакум пакум. Може и фотки дополнителни по желба, или било што ве интересира.

  Ценичка: 18.000
   

Сподели

Вчитување...