1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Fujifilm X10

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StalkeR, 18 Јануари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Бидејќи ми стои долго време така, се на се ~200 слики направени во последниве година и пол откако е кај мене. Решив да го давам, да не ми стои дома.

  Се работи за постар модел Fujifilm X10 , со повеќе спецификации на официјната страна.

  Со апаратот добивате:
  Оригнал батерија + уште една Energizer 1000mAh. Полнач, со него ке добиете 3 пински адаптер за штекер.
  Оригинална кожна футрола + рамка на него + рамка нова, некористена.
  SanDisk Extreme SDHC 8GB 30MB/s.


  Апаратот е претходно користен од другар мој, профи. Кај мене е многу малку користен и зачуван максимално.

  Состојба на апаратот 9/10. Има ситни гребаници од користење на екранот, но не можам да ги сликам тие.

  Слики на линкот од Imgur

  [​IMG]

  Цена: 200 евра. Без замени, потребен ми е кеш.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Нагоре!

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
Слични теми
 1. Quard 32
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  630
 2. Gucci

  Проценка Fujifilm FinePix Z90

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  307
 3. brasica
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,211
 4. moongose
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  450
 5. Oktar
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  265
Вчитување...

Сподели

Вчитување...