• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Fujifilm Bridge Camera FinePix S4300

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,934
12,012
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Продавам FinePix S4300, стар неколку години, неможам да се сетам точно, ама користен е за не повеќе од 200-300 фотографии.
Апаратот користи 4хАА батерии, доаѓа без кутија, гратис СД картица од 2ГБ, 14 Мегапиксели...
Не би знаел многу да кажам за него бидејки веќе имав ДСЛР кога го добив овој па така и никогаш нит се заинтересирав за него ниту па го користев. Претпоставувам дека е солидна бриџ камера иако малку постар модел, ама сепак во тој сегмент нема некој крупен развој. Добар е за некој ентри левел ентузијас со мал буџет што сака малку да си поигра со фотграфија пред да прејде на нешто посериозно.

Цена: гледам дека на ибеј се по околу 100тина долари, па така ја овој го продавам за 3500 денари.

20181119_145401.jpg 20181119_145414.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,934
12,012
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Скроз заборавив на ова чудово, памтам и дека некој ми пиша тогаш ама бев во гужва некоја и ништо не се деси. Еве едно освежување.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,934
12,012
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
3000 денари.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,934
12,012
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Продадено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,552
Мислења
820,383
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно