• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

FTP проблем

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
900
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам проблем со FTP server-от. Го инсталирав како што е туторијалот овде, ама сега никој не може да се конектира.
P.S. Немам поставено никакви рестрикции...
P.P.S. Извенете ако е на грешно место поставена темата.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Кој ерор се појавува кај клиентот кога ќе проба да се конектира ?
И осигурај се дека има дозвола за Anonimous пристап ( штом немаш подесено рестрикции )
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Дали е добро конфигуриран? Дали портот 21 е достапен, види дали firewall-от го блокира портот 21 или некој антивирус, ако го блокира, одблокирај го.

Може ли на локалхост да се конектираш на ФТП серверот ?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
900
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Мислам не е ерор ама try again се појавува кога останатите се конектираат.:zasramen2:
Во firewall-от од windows-от го конфигурирав, ама firewall-от од Kaspersky-от изгледа го блокира...Како би можел да го подесам во Kaspersky-от?
Со локал хост можам да се конектирам, ама останатите не можат.
Немам рутер....
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
900
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Отвори го портот од касперскито и ќе работи

Мала помош околу тоа како се отвора порт на касперскиот?
Немам работено со отоврање порти преку касперскиот...:zasramen2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42.990
Мислења
890.432
Членови
31.720
Огласи
227
Најнов член
Kristijan777
На врв Дно