• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FTP помош

  • Ја почнал/а темата
  • #1

graf

Intern
9 април 2007
67
2
Vaka Sega mi treba za proekt po predmet Internet Programiranje proektot mi e za

FTP, текстуални наредби, user, pass, get, mget, put, mput, cd, exit
Samo zapazete kako treba da e izrabotena

Пишување на семинарска работа од одредена област наведена подолу и прашања за истата област. За пишување на семинарската работа може да се користат различни ресурси. Истата НЕ ТРЕБА да биде превод од некоја книга, туку областа треба да се обработи на најдобар можен начин.
Семинарската работа треба да ја објасни областа која ја обработува во 4-8 страни, и да има примери од областа која ја обработува. Истата треба да има најмалку 2 слики.

Истата треба да содржи 4 задачи и 30 прашања од соодветната област.
Ako ima nekoj i ako saka da mi HELP :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

graf

Intern
9 април 2007
67
2
Epa SORRY ama izgleda jas pogresno se izrazivvv Deka baram Help se Izvinuvam

I eve ako ima nekoj Da mi ppomogne baram materijali Za GORENAVEDENATA TEMA
VI Blagodaram Odnapred
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Можеш да најдеш некои open source ftp клиенти, и/или со конкретни примери да ги користиш тие акции/команди, направи неколку screenshots и слично :)
Прочитај некои Википедија странички во врска со работите што треба да ги објасниш, многу ќе ти помогне.

Ете ти од мене малку помош :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно