• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Frozen Grand Central [ImprovEverywhere]

 • Ја почнал/а темата
 • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Група од 207 луѓе ги убеди минувачите низ терминалот Гранд Централ во Њујорк дека времето запре. Сите тие се членови на ImprovEverywhere - комедијантска група која работи под слоганот: „Ние правиме сцени“. Дека си стојат на збор како доказ се нивните шеги, кои тие ги нарекуваат мисии, и кои се извршуваат на јавни места низ родниот град на оваа група - Њујорк. За да добиете претстава за што станува збор, погледнете го видеото. Јако е! :bravo: 365
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=jwMj3PJDxuo"]YouTube - Frozen Grand Central[/ame]
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
А овде влегуваат во Manhettan Best Buy продавница, сите облечени во сини маички и кремови панталони. Исто како и персоналот во продавницата. :))
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=utkkXCF8ZVc"]YouTube - Improv Everywhere: Best Buy[/ame]
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Cell Phone Symphony

Еј дечкиве се луди. :LOL::LOL:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=-LKbCGV8aH4"]YouTube - Cell Phone Symphony[/ame]
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Првиот клип е најјак без конкуренција. :LOL:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
No Pants 2k8

Еве го најновото видео од ImprovEverywhere снимено на 12,01,2008 со наслов No Pants 2k8! :))
Интересно е. Погледнете го! :bravo:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=bXB_DcuMv_E"]YouTube - No Pants 2k8[/ame]

Nice asses girls esspecially the one at 1:58!
:bravo::bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Update:
:D

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=9MBBr-a2KnM[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=dkYZ6rbPU2M[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=EKEeHREK2nQ[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Hjej2V_yh5k[/ame]

Дечкиве се закон :D:D:D
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Еве, рачунајте ме и мене у групата ако има нешто.. :bravoska:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,679
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно