• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Front panel audio na Аsus М2N-X

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Имам проблем да го поврзам front panel audio на плочава на куќиште ASUS Chassis TA-881 - различни се ознаките. Страв ми е да пробувам комбинации за да не зезнам нешто, па доколку некој знае нека ми пише.
Kокекторите од куќиштето имаат разчични ознаки. Има 2 дупли конектори R-out и R-ret, L-out и L-ret и единечни - GND, Mic Power, Mic-in

Еве слика од упатството од плочата
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Abe znam i ja se zaebavav so takvi raboti samo da doznaam deka kukisteto ne e kompitabilno so maticnata, iako nekako uspea drugarot so go mi go povrza ama kombinirase so frontpanel priklucokot i so CD audio priklucokot so isto taka treba da go imas na maticnata. Pa taka ako ne mislis da go odneses negdeka da ti go povrzat, ne eksperimentiraj!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно