1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

From the web advertising

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Dace23432, 15 Јуни 2017.

 1. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  110
  25 Август 2016
  Машко
  https://www.nytimes.com/2016/10/31/business/media/publishers-rethink-outbrain-taboola-ads.html?_r=0
  Ова е еден вид на рекламирање со линкување на кликбеит наслови. Лидери во ова се Аутбреин и Табоола, како што можете да видите во линкот погоре. Ова е многу исплатлив начин на рекламирање кои го користат сите реномирани веб страници. Ова рекламирае е измислено од страна на неколку евреи од Израел и не многу езненадувачко дека повеќето компании се базирани во Израел:
  World's Largest Discovery Platform | Taboola
  Outbrain - Content Discovery and Marketing Platform
  Јас се обидов да контактирам со луѓето од Табоола за рекламирање на моите кликбеит наслови и ова беше одговорот што го добив:
  Hi,
  thank you for your reply.
  Please find attached a quick deck about Taboola. I would like to highlight a few key points:

  1. At Taboola we promote your content across our network of publishers below articles at a bidded CPC rate. We can promote any type of content (articles, galleries, videos). CPCs are dependent on the quality and type of content and can range between €0.10 - and €0.60.

  2. We can help optimise your campaigns by improving thumbnails, headlines, choosing the best content, using GA for post-click analysis and optimisation, and generally working towards your KPIs (CPC, traffic, volume/scale, ppvs/video views, conversions etc.)

  3. We can work towards many different KPIs and work with a range of clients. Please find case studies here: Resources | World's Largest Discovery Platform | Taboola.

  4. You will have full access to and control of the Backstage Dashboard, where you can monitor your campaigns, upload new content, change CPCs and run reports. Severals targeting options are available as: countries, language, devices, retargeting, day partying, verticals, IP address locations etc...

  Quick questions:

  - Which countries would you like to target?

  - Which devices: desktop, mobile, tablet?


  Also please check our guidelines to be sure that your content are compliant: Taboola Advertiser Help Center


  Regarding the test budget, the minimum is $1500 during 1 month. Let me know if you are interested, and I will send you the contract.


  Let me know if you have any questions.


  Kind regards,

  Ова е целиот меил кој што ми го испратије после 2-3 мејла за запознавање со нивниот застапник. Што мислите за условите, инаку ова не е многу допадливо за корисниците, Адблок не ги крие овие огласи бар за мене. Еве едно видео каде зборуваат за овој тип на рекламирање, од 14та минута па натаму. Кое е вашето мислење за овој тип на рекламирање.
   
Слични теми
 1. mendi19
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  977
Вчитување...

Сподели

Вчитување...