1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

FRITZ!Box Fon WLAN 7141 за кабловски интернет

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Тони, 4 Февруари 2013.

 1. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Рутерот е донесен од Германија, но како што гледам може само да се користи со DSL интернет.
  Можи некако да се флешува за да можи да се користи со кабелски интернет ?
  [​IMG]
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Кабелски интернет од кој оператор?
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,470
  7,457
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Од ниеден. Рутерот прима RJ11 DSL џек и тоа е тоа. Не е кабловски рутер.

  То би му било како еве ти boom tv, направи го сателитска :)
   
  На Тони му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Ако рутерот е ист како оние Speedport има можност да го користи како AP. Може нема да има рутирање ама барем ќе има безжична врска без да купува нова опрема.
   
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,470
  7,457
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Тоа е више bridge. Он прашува дали може да го поврзе на линија како кабловски модем. Одговорот е не.
   

Сподели

Вчитување...