1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

FreeDOS

Дискусија во форумот 'Oстанати' започната од Vavo, 27 oктомври 2007.

 1. Vavo

  Vavo
  Intern

  270
  14
  20 oктомври 2007
  Машко
  Баш ми требаше DOS (за да инталирам некој "OS" во стилот на StarTrek :) и она што го најдов е FreeDOS, DOS за модерни компјутери, поддржува понов хардвер, куп други работи...водење time critical процеси за автоматизација... моќно
   
 2. _EAX

  _EAX
  Intern

  827
  6
  17 Август 2007
  link..... normalno ako e besplaten
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  FreeDOS e open source.. pogolemiot del na kodot mue pozajmen od GNU/Linux inace..

  MNogu e mokjen desktopot .. :) me potsekja na starite masini so windows 3.11 ili prvite UNIXi so GUI

  hehe .. pak interesno :)
   
 4. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  LINK! LINK! LINK!
  И може ли нешто како multiboot со некој веќе инсталиран ОС, на пример Win XP? И чита ли NTFS?
   
 5. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 6. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

Сподели

Вчитување...