1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

free unix shell

Дискусија во форумот 'BSD' започната од _EAX, 18 Септември 2007.

 1. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 2. the G man

  the G man
  Intern

  44
  1
  20 Јули 2007
  http://www.red-pill.eu/freeunix.shtml

  Освен Линукси има и по некој BSD систем, башка и VMS машини, е сега не знам колку се бесплатни, ама и за некоја мала сума може да се најде некој акаунт (еден другар пред некои пет до шест години пријави со праќање на еден долар на сопственикот на системот)
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
 4. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,250
  84
  30 ноември 2007
  FreeBSD free shell account: rootshell.be

  По 48 часа ви стигнува маил со кој ви кажува дека ви е одобрен шел-от и ви ги дава податоците.
  Јас го користам, добар е.:bravo:
   
 5. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  BUMP

  Ariel.Atlantica.US - ограничен IPv4 пристап и скоро неограничен IPv6 пристап
   
 6. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  337
  152
  10 Август 2008
  Машко
  http://visualserver.org можеш да правиш што сакаш али без злоупотреба
  http://hackthisbox.org исто како горе наведеното али ови стварно се супер имам од нив веке 6 месеци мака немаат тераат :)
   
 7. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
 8. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Кликни на некој од линковите во темата и натаму види како и што има објаснето на страните.
   

Сподели

Вчитување...