• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

free unix shell

• Ја почнал/а темата

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
sdf.lonestar.org

dokolku nekoj ima XP i neke da se zamara so instalacii na linux ili unix moze da se zacleni, bespari e.
pod XP samo siminjas putty i ja pisues adresata. kaj login, ke pises new za da kreiras nov user i ponataka samo citaj i odgovaraj.

DeathWish

Intern
14 септември 2007
58
0
Читам таму нешто пишува create you own shell но неможам да ја прочитам командата многу нејасно е напишано може некој да ми помогне?

поздрав

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Бесплатно е членството ама за повеке услуги бараат да "донирам" пари, инаку на мене ми треба околу 500 кб простор и да може да извршува една програма.

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Decki jas sakam da instaliram IRC server + 2 bota dali moze toa da se postigne na nekoja od gorenavedenite linkovi za free shell
Mi treba okolu 10MB

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
nema veze... jas na unixclan.no-ip.org imam shell vekje 4meseci ... a retko se logiruvam.. dali 2pati vo mesecot.. pa pak stoe

the G man

Intern
20 јули 2007
44
1
Едно прашање за сите: Каква врска има BSD оперативен систем (што е и името на секцијава) со unix shell? Мисламм, искрено не ми е јасно.
Поздрав

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
FreeBSD® is an advanced operating system for x86 compatible (including Pentium® and Athlon™), amd64 compatible (including Opteron™, Athlon™64, and EM64T), UltraSPARC®, IA-64, PC-98 and ARM architectures. It is derived from BSD, the version of UNIX® developed at the University of California, Berkeley. It is developed and maintained by a large team of individuals. Additional platforms are in various

the G man

Intern
20 јули 2007
44
1
И сеа пак не разбрав каква врска има BSD оперативен систем со unix shell(освен што има shell, а тоа си имаат сите unix-оидни системи, уште од седумдесет и некоја :) ) , дали ќе ми објасни некој?

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,598
Мислења
821,492
Членови
28,251
Најнов член
Tomaz
На врв Дно