• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Free PC to Phone Calls?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Кажувајте дечки каде го има ова. Сабајлево се скршив барајки ама ништо! :lut2:
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Хахаха... Многу тешко да најдеш вакво нешто. Побарај на Google Free VoIP calls. Ама не верувам да најдеш нешто. Важен е обидот :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Хахаха... Многу тешко да најдеш вакво нешто. Побарај на Google Free VoIP calls. Ама не верувам да најдеш нешто. Важен е обидот :D
Абе брат, се скршив барајки, инсталирав 10 програми, 2 со spyware :p, ама пак ништо! :lut2:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Ќе најдеш некој со 2 минута трајал, па да платиш, ама ни тие не се баш лесни за наоѓање.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Iskreno mislam deka takvo nesto nema, mozes da probas so besplatni sms poraki a free PC to phone call ne biva
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Iskreno mislam deka takvo nesto nema, mozes da probas so besplatni sms poraki a free PC to phone call ne biva
Абе ја си имам бесплатни и неограничени СМС пораки (peekamo.com) али да ДЗвонам ми треба. www.GizmoCall.com работеше едно време, но веќе несака од кај мене. Ај некој нека проба и нека ми каже. GizmoCall ти дава 5 бесплатни мин дневно, по 1 мин разговор. Само треба јузер и да симнеш plugin. Работи кон САД или Германија али во Македонија несака!
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Za golemite evropski drzavi, SAD, Kanada i Avstralija postojat mnogu programi sto ti davaat besplatno, a za kaj nas nema toa mi bese zborot.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Многу евтини можеш лесно да најдеш, од типот на Skype, но бесплатни не верувам дека можеш.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Пробај со VoipDiscount, знам дека може бесплатни СМС пораки да се праќаат а за VoIP не сум пробал.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,015
Мислења
854,643
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно