• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Free Laptop, како тоа добро звучи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Морав да ви го покажам меилов што ми стигна пред некоја минута... Не знаев дека има и кај нас луѓе што се замараат со вакви работи.... :zbunet3:
 

Атачменти

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Ako ovoj mejl go ispratite na 8 lica za podarok ke dobiete laptop ERICSON T18.
Ako go ispratite na 20 lica ke dobiete laptor ERIKSON R320.
Божееееееее... :))

Испрати го на 64 лица и вечер ќе го запознаете вашиот приц на бел коњ!
Доколку не го испратите во рок од 4 минути и 16 секунди, вечер ќе го запознаете само коњот!

Со почит!

fuUuUzZzZy 21.09.2008
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
хаха, има миљон вакви ствари. како на пример: [ame]http://www.youtube.com/watch?v=tC5BOz66A-c&feature=related[/ame]
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
@StarBuck

Ти врати му го назад писмото и кажи му дека ако во рок од 24 часа не добиеш лаптоп, ќе добие тужба за спамирање, па да видиме што ќе ти одговори.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
@StarBuck

Ти врати му го назад писмото и кажи му дека ако во рок од 24 часа не добиеш лаптоп, ќе добие тужба за спамирање, па да видиме што ќе ти одговори.

ах... отиде меилот во неповрат :))
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Здравје, ќе има и другпат. Сигурно!
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
хахаха, и мене ми стигна истиот мејл, и откако му вратив на испраќачот, му кажав дека ќе го тужам, она-ова:LOL::LOL::LOL: ми враќа мејл:
"Mislam deka veke ti e jasno deka istata poraka sto jas tebe ti ja prativ mi stasa i mene pa si vikam zosto da ne probam i ti ja prativ i tebe.Ne mislev nisto loso.Se izvinuvam ako predizvikav nemir vo vasiot zivot.Pozdrav!!!!":)):)):))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #23

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
хахаха, и мене ми итигна истиот мејл, и откако му вратив на испраќачот, му кажав дека ќе го тужам, она-ова:LOL::LOL::LOL: ми враќа мејл:
"Mislam deka veke ti e jasno deka istata poraka sto jas tebe ti ja prativ mi stasa i mene pa si vikam zosto da ne probam i ti ja prativ i tebe.Ne mislev nisto loso.Se izvinuvam ako predizvikav nemir vo vasiot zivot.Pozdrav!!!!":)):)):))
:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
"Mislam deka veke ti e jasno deka istata poraka sto jas tebe ti ja prativ mi stasa i mene pa si vikam zosto da ne probam i ti ja prativ i tebe.Ne mislev nisto loso.Se izvinuvam ako predizvikav nemir vo vasiot zivot.Pozdrav!!!!"
Оф кутриот тој.. До кај дојде времево.. И тој се надева дека ако го рашири спамот ќе добие лап топ.. ц ц ц .. Бооожее.... :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,793
Мислења
850,520
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно