• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Frame Relay WAN?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Во Cisco Networking Academy Program доста се спомнува овој тип на WAN. До сега немам сретнато некој провајдер да нуде Frame Relay WAN услуги у Македонија.Дали некој знае за таков, чисто ме интересира онака како за информација.
 

secure.boy

Intern
23 јануари 2008
125
1
Во Cisco Networking Academy Program доста се спомнува овој тип на WAN. До сега немам сретнато некој провајдер да нуде Frame Relay WAN услуги у Македонија.Дали некој знае за таков, чисто ме интересира онака како за информација.
provajder xxxxxxx
klient xxxxxbankaxxxx
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,794
Мислења
850,522
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно