• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fractal Куќишта

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,957
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Многу ме бендиса Fractal Meshify 2! Дали негде локално се продаваат овие куќишта? Некој да ги носи или продава?
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,593
2,714
И јас го видов пред некој ден и многу ми напрај мерак. Од ComputerUniverse под 200е со се shipping и давачки тешко, така да ако го има негде локално, пиши каде ако најдеш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,957
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
И јас го видов пред некој ден и многу ми напрај мерак. Од ComputerUniverse под 200е со се shipping и давачки тешко, така да ако го има негде локално, пиши каде ако најдеш.
Ќе. Ептен е endgame куќаре. Сакав 500dx да го зеам ама коа го видов ова, се пишманив!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pero

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,704
12,115
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Што е разликата меѓу неколкуте што ги имаат? Големина? И што друго?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,957
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,325

Pero

Intern
28 декември 2010
32
30
Mене повеќе ми фаќаше око Fractal Design Define R6 ама кога го видов DX500 white одма го земав - склопив дзвер, овде нема fractal колку што гледав
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
159
387
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Многу ме бендиса Fractal Meshify 2! Дали негде локално се продаваат овие куќишта? Некој да ги носи или продава?
Можеш да се информираш во Анхоч, мислам дека едно време (пред 2-3 години) имаше на ДДСторе ама изгледа преку Анхоч (Амако) ги носеа и тоа беа постарите модели на стандардните Define R3/R4.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,656
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно