1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

FPS and RPG games

Дискусија во форумот 'Игри' започната од dejan_str, 24 oктомври 2019.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,954
  4,661
  8 Април 2011
  Машко
  Дајте препорака за игри од тип фпс и рпг со добар сингал плеар кампањи и графика. Ја зафршив bf5 i witcher 3, што да играм следно? Се мислам за far cry новата, call of duty новата па ве молам за препораки пошто имам доста слободно време.
  Грешка во наслов сум пишал ртс наместо рпг па ве молам поправете и нека биде темава за вакви жанрови на игри за секој кој игра тоа да си најде добар совет овде.
   
 2. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  34
  23
  5 Февруари 2019
  Машко
  Far Cry од 3-5 за FPS, Mass Effect трилогијата за RPG :) Fallout 3, New Vegas, 4 ако сакаш комбинација, Skyrim обавезно :) Чим имаш слободно време, таман е да се навлечеш на сите :)
   
 3. vanhelsing_44

  vanhelsing_44
  Intern

  3
  17
  27 Мај 2016
  Машко
  Assassins Creed серијалот (освен Unity и Syndicate) и Tomb Raider (последната трилогија) за RPG
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,912
  6,591
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Deus Ex серијалот.
   
  На Anungunrama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  779
  1,268
  12 Септември 2013
  Машко
  Дојди да играме бф5 мулти, батали ботови.
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,652
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Titanfall 2
  Wolfenstein: The New Order
  Wolfenstein II: The New Colossus
  A Plague Tale: Innocence
  Control
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  341
  244
  9 Февруари 2012
  Машко
  [​IMG]
   
  На Daniel86, shifty, Sherminator и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,954
  4,661
  8 Април 2011
  Машко
  Немам оригинал вф5 ко ке ја купам обавезно ке играм мулти. А која е најнова call of duty, гледам некоја модерн варфајр 2019 но ја нема на замунда. Ако ја има негде да ја симнам пишете ми по пп.
  Писебно ме унтересираат игри од 2015 навака пошто дп 2014 све имам изиграно од добри наслови.
   
 9. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  277
  226
  19 ноември 2013
  Машко
  Утре излегува Modern Warfare 2019.

  Препорака за:
  Doom 2016
  Call of Duty WWII
  Titanfall 2
   
  На MasteR_#0 и dejan_str им се допаѓа ова.
 10. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,675
  3,054
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Wolfenstein цел серијал,
  Metro цел серијал
  Resident evil цел серијал
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  779
  1,268
  12 Септември 2013
  Машко
  Затоа имаш фри викенд за мулти BF5
  OCTOBER 10 – NOVEMBER 4
  BATTLEFIELD™ V FREE WEEKEND TRIALS на оригин.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,954
  4,661
  8 Април 2011
  Машко
  Инаку инфо за бф5 пошто имаше шпекулации дали со rtx2060 вопшто може да се игра бф5. Јас на 1080п со све можно на максимум квалити со ray tracing ака DXR играв со 65-75 fos 99% од мисиите, за милти сигурно ке паднат за едно 15 до 20% но сепак според мене до 45 фпс е флуудно и без проблем со free sync. Taка да rtx 2060 e тамам за бф5 со ray tracing, инаку некој мисии изгледаа прекрасно со DXR. Рефлексијата е прекрасна така дА едвај чекам да ја купам и мулти да играм.За жал изгледа кракот не чини и ми крашува играта на последната мисија ко ке пукнам со тенкот крашова играта. Можда е и до бекој сетинг наWin 10 не сум сигурен.Инаку пред бф5 сингал ја играф witcher 3 и играта е лудило, има еден куп спореди мисии и е стварно прекрасна, такви игри ми се свиѓаат.
   
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,292
  1,030
  2 Јануари 2012
  Машко
  Fallout 4 со сите ДЛЦ. Не си троши време со Wolfenstein 2.
   
 14. Trtka

  Trtka
  Intern

  18
  21
  11 Април 2018
  Фпс се знае . Апекс легендс флавоур оф тхе јеар.
   
 15. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,704
  2,290
  14 Декември 2010
  Машко
  Гледам само еднаш се спомнаа овие две, Doom 2016 и Metro Exodus обавезно, од други што имам играно CoD WWII, Wolfensten II и Titanfall 2 исто не се лоши, Destiny 2 е интересна ама мислам дека мора да се купи за SP, лани ова време ја начекав бесплатна основната без експанзии па можев да ја поминам :D
   
 16. Derof

  Derof
  Intern

  90
  45
  16 Јануари 2016
  Машко
  Destiny 2 е ftp плу 2те експанзии .
   
  На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ivicakmk

  Ivicakmk
  Intern

  50
  12
  20 Јуни 2008
  Машко
  Чекам да завршам со работа за денов
   

  Прикачени датотеки:

  • Capture.JPG
   Capture.JPG
   Големина:
   145.8 KB
   Прегледи:
   54
  На Deksa и dejan_str им се допаѓа ова.
 18. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,950
  2,921
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Гледам само 2 пати се спомна оваа игра, батали се, ако немаш играно обавезно DOOM 2016, каков енергичен гејмплеј има играта. Betheseda што направат злато станува.
   
  На AlexM му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,954
  4,661
  8 Април 2011
  Машко
  Има ли нешти ново од stalker? Порано ја играв сталкер чернобил и бев импресиониран од играта. Сега ги симнав far cry5 i far cry new down. Да ги завршам тие па ке играм све што препорачавте.
   
 20. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,954
  4,661
  8 Април 2011
  Машко
  Dajte po pp nekoj torrent site za igri, nemozam nigde da gi najdam call of duty modern warfire 2019 i red drugi.
   
 21. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,652
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Зошто мислиш дека можеш да ги најдеш?
   
 22. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,954
  4,661
  8 Април 2011
  Машко
  Затоа што наоѓам игри ис мај мидал нејм лол. Сеуште ги нема кракнати? Кај отиде светов а само 3 год бев одддалечен од пц гејминг. :(
   
 23. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,652
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Друг ќе ти е middle name очигледно :p
  Знаеш ли што значат 3 години во IT?
   
  На borcep и dejan_str им се допаѓа ова.
 24. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Пред неколку дена на Steam 9.99 евра беше, незнам дали сеуште е толку.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 25. aleks989

  aleks989
  Intern

  3
  5
  19 ноември 2016
  Машко
  .NET developer
  Welcome to Steam

  Повели. Овие ти се класа шо денес ретко се глеа во гејминг светот. Посебно првата Bishock i Bioshock Infinite. Уште со душа чекам да видам шо следно ке извади Ken Levine.

  А во однос на то шо бараш кракнато, помина то време во PC gaming-от, барем за поновите и поубај игри. Се шо се пушта е строго дигитал и со баги спремни заштити, како пример МК 11 ќе ја посочам. Modern Warfare 2019 (ја купив на Battle.NET) исто е always online врзана за Activation account. RDR 2 која ја купив исто има cloud saves. Не гарантирам дека нема да се кракнат никогаш, ама во скоро време, нема шанси.

  Поздрав.
   
  На esquimaux и dejan_str им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. A^1^T^E^A^M
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,813
 2. Fiasco
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,471
 3. Todor91
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,373
 4. Tunee
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  948
 5. Bozoo
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,755
Вчитување...

Сподели

Вчитување...