1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  Jа утнав темата со Ноќна Фотографија хахах

  Сам си го пријавив мислењето, да ми го префрлат мислењето. :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,395
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Galaxy S8, сликана на Auto, со Burst, па едитирана во VSCO

  [​IMG]
   
  На filipkir, boriseto, Musho и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,030
  1,544
  25 Јануари 2008
  Машко
  P9 plus monochrome mode
  IMG_20180602_123914.jpeg
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  МИслам со Mi4c(одамна беше) no edit
  03000097.jpg
   
  Последна промена: 4 Јуни 2018
  На DennyMK и RagingDemon им се допаѓа ова.
 5. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  382
  191
  11 Јануари 2010
  Mi A1 [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Boldozer, drifter, architect и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Редми 4х стандард хдр[​IMG]
   
  На filipkir, StalkeR, architect и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S6 - Не едитирано.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Psycore, Boldozer, spiritBreaker и уште 9 други им се допаѓа ова.
 8. caki

  caki
  Gaining Experience

  468
  146
  1 Август 2010
  Обработена во Photoshop
  1-IMG_20180524_121207.jpg

  Raw
  IMG_20180524_121207.jpg
  1_IMG_20180524_121136.jpg

  Xiaomi Redmi Note 5 Pro
   
  На filipkir и architect им се допаѓа ова.
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,260
  2,757
  21 Јануари 2011
  Машко
  На tupacan и Avid им се допаѓа ова.
 10. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  382
  191
  11 Јануари 2010
  Mi A1 [​IMG]
   
  ivan88, drifter, filipkir и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,791
  1,929
  8 Мај 2007
  Машко
  IMG_20180515_130955.jpg IMG_20180527_080719.jpg

  Hyawei P Smart
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,224
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Redmi 5-Сликано на ауто

  IMG_20180605_103054-01.jpg
   
  Иванчо, filipkir и на steelseries им се допаѓа ова.
 13. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
 14. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  530
  20 Декември 2015
  Машко
  Boldozer, filipkir, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. AsterKekov

  AsterKekov
  Gaining Experience

  26
  97
  23 Јануари 2018
  Машко
  [​IMG]

  Mi A1. Ноќна панорама на Битола со макро леќа. Чепната во Snapseed ептен малце.
   
  На Boldozer, Musho, filipkir и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  На filipkir, DaVoRkNe, fuzzjaw и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Нормален мод, мали корекции во Google Photos

  [​IMG]IMG_20180608_171604 on Flickr
   
  На fuzzjaw, goran_oh, drifter и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  S9+ no edit

  [​IMG]

  Интересен е моментот кога пчелата замавнува со крилата и најверојатно ја погаѓа фреквенцијата на сензорот и всушност на тој дел може да се забележат пикселите на сензорот од камерата.
  [​IMG]
   
  Последна промена: 12 Јуни 2018
  На martin17, tomaso, goran_oh и уште 11 други им се допаѓа ова.
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,224
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Redmi 5-Сликано на ауто

  IMG_20180614_135058_HDR.jpg IMG_20180614_135711_HDR.jpg

  Додадено хдр

  IMG_20180613_154538-01.jpg
   
  На [email protected]@[email protected]@N, ivan88, filipkir и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. bobi2006

  bobi2006
  Gaining Experience

  95
  52
  6 Април 2011
  Huawei p9 lite,обработена со lightroom CC mobile[​IMG][​IMG]

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
 21. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Прилично лошо, нема потреба да се користи во вакви услови :)
   
 22. k3b

  k3b
  Gaining Experience

  152
  88
  12 Декември 2017
  Машко
 23. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Не ги отвара сликите!


  IT.mk | Форум - Грешка
  Вие немате дозвола да ја видите оваа страна или да ја извршите таа акција.
   
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  На Boldozer и Fredy им се допаѓа ова.
 25. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  На Boldozer, fuzzjaw, filipkir и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...