• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
134
145
OnePlus 6T, без едит.


IMG-20220713-123756-01.jpg
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
312
619
херцажа
Ууу колку е добар од блиску - јас мислев Ајфонот 13 е добар ама ова е супер ..
(Само ја снема фотката)
Добра е сликата ама ако зумираме може да се забележи дека само центарот е остар, а постепено од центарот кон сите ќошеви почнува да се разматува сликата поради големиот 64MP сензор. Не е направен за вакви фотографии. Истово се случува и кај Pixel 6, имав читано теми по reddit се жалеа многу луѓе ама не е дефект ова е нормално за голем сензор. Истово не се случува кај помали сензори па затоа им има дојдено чудно на Pixel корисниците зошто претходно користеле 12.2MP и не се дешавало ова, исто и кај iPhone пошто се со 12MP го нема ова.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.497
2.512
Скопје
0-02-05-9402d67fb143e1d06c5892b9f1c13ec9ded3969d8b72a7e267fc4555e2016c44_3a55ec062fb2a2a.jpg

Со којзнае колку стар мобилен сликано - ама фоткава со мачињава е многу интересна...
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.497
2.512
Скопје
Дали сериозно си прикачил фотка од друга фотка?
Па моја е фоткава - да не мислиш од интернет ќе прикачувам ? Не сум приметил дека е дупликат - сум ја зачувал зошто била интересна - не е ова тема само за квалитет на фотографија - има место и за уметност :)
 
Последна промена:

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2.919
1.534
Санкт-Петербург, Русија
Па моја е фоткава - да не мислиш од интернет ќе прикачувам ? Не сум приметил дека е дупликат - сум ја зачувал зошто била интересна - не е ова тема само за квалитет на фотографија - има нешто и за уметноста :)
Поентата на моjот коментар беше - можеше да jа прикачиш оригиналната фотка, а не да jа сликаш. :)
Не дека не си ти авторот, а дека си можел во подобар квалитет да jа прикачиш.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.497
2.512
Скопје
Поентата на моjот коментар беше - можеше да jа прикачиш оригиналната фотка, а не да jа сликаш. :)
Не дека не си ти авторот, а дека си можел во подобар квалитет да jа прикачиш.
Само таа ми е :(
Ја убаво забележав сте запнале квалитет па квалитет... Ни мачки гледате ни бутур :ROFLMAO:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.305
30.235
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.305
30.235
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.305
30.235
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.454
Мислења
901.394
Членови
32.164
Огласи
538
Најнов член
Tinsken
На врв Дно