• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотоапарати, камери, објективи - Новости

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
283
672
Кочани
www.kochovphotography.com
sostius's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x
Motherboard
AsRock x470 Gaming K4
Storage
Samsung 870 Evo 500GB, 860Evo 256GB, 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
16GB Trident Z F4-3200C14D-16GTZRX
Video card
Asus Strix 1080ti
Case
NZXT H500
Mouse
G305, G502, Mx Master 2s
Keyboard
Obins ANNE PRO 2, Logitech G19
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279Q
OS
Win 10
Вечер нема спиење :). А замисли 2.0 кога ќе излезе... :)

Утре нов фирмвер за Nikon Z6 II и Z7 II. 4K 60 FPS видео во кроп мод и подобрен AF Auto систем.
Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
  • Ја почнал/а темата
  • #79

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
928
3,216
Прага
1200 евра кешбек за R5. Сега му е мајката да се купи, поефтин нема да биде во скоро време.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,166
12,759
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
1200 евра кешбек за R5. Сега му е мајката да се купи, поефтин нема да биде во скоро време.
Боооооо... дај линк и немој да е од америка! А ако е од америка, најди ми и човек за носење! :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #81

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
928
3,216
Прага
Боооооо... дај линк и немој да е од америка! А ако е од америка, најди ми и човек за носење! :D
Чекај и ја избрзав изглеа, тука у Чешка е цената. Очекував како официјален партнер пикс плус да го има истиот попуст, а они нудат само неверојатно 12.000 илјади денари кешбек.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Воодушевен од никон сапорт.

Со неодамнешниот FW апдејт 3.30 за Nikon Z6 се појави проблем при зголемување на отвор на бленда. Никон 70-210 D пушташе чудни звуци.

Верувам дека никој не го забележа зашто и никој (освен забеган ентузијаст како мене) не користи D објектив на мирорлес никон тело.

Им пишав на Никон сапорт и веднаш побараа повеќе податоци. Тестираа кај нив, се заблагодарија и одговорија дека ќе го решат со апдејт.

И еве сите релевантни фирмвери на нивните мирорлес апарати се пачувани експресно. Проблемот е целосно решен.


Камо секој сапорт во светов вака да реагира. Секоја чест.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,442
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно