• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Фотоапарат Nikon L120 + додатна опрема

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
373
238
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Имам еден фотоапарат Nikon L120 (+ додатна опрема) кој повеќе од година дена стои некористен (купен пред 5 год), но може добро да му дојде на некој почетник во фотографијата или ентузијаст кој би сакал да има класичен дигитален фотоапарат за домашна употреба.

Пакетот содржи:

1. Фотоапарат Nikon L120 - зачуван, исправен и во многу добра состојба.
2. Торба Lowepro.
3. Полнач за батерии Eneloop. За ААА и АА батерии.
4. 2 комплети батерии Eneloop. Апаратот користи 4 батерии.
5. Мемориска картичка 8 GB.

Слики:
Imgur

Подетално за апаратот:
Nikon Coolpix L120 Review | Photography Blog

Проценка пожелно за цел комплет.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #4

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
373
238
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Ок, на продажба за 4000 ден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
373
238
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Bump
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,587
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно