1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Forza Horizon 4 Crashing Problem

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Tenny, 16 oктомври 2019.

 1. Tenny

  Tenny
  Intern

  60
  19
  18 Јуни 2018
  Машко
  Здраво форумџии,се решив и ја симнав Forza Horizon 4,поточно Fitgirl Repack, инсталацијата се си одеше како треба но играта кога ја пуштив почна да крешнува,крешнува на купување коли,и фарбање коли,истиов проблем го имаат и мои другари. Апдејтирани сите драјвери,DirectX... Некој да го има решено проблемот па да сподели искуство? Благодарам однапред
   
  На shaGGy. и Draynor им се допаѓа ова.
 2. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,484
  2,703
  9 Февруари 2011
  Веројатно е до верзијата на windows-от.
  Кракуваната верзија (Fitgirl е само репак) е наменета за точно одредена верзија.

  Ја прво на тоа сумњам зашто од кога е искочен кракот до сега win сигурно ти се самонадгадил за некое бројче плус.
   
  На shaGGy. и Tenny им се допаѓа ова.
 3. Tenny

  Tenny
  Intern

  60
  19
  18 Јуни 2018
  Машко
  На сајтот од каде што се симната,пишува рикомендед Windows 10 1903 Build а јас го имам 1903 што значи помали се шансите да е системот
   
  На shaGGy. и Draynor им се допаѓа ова.
 4. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,484
  2,703
  9 Февруари 2011
  1903 има многу варијации
   
  На shaGGy. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,194
  3,549
  7 ноември 2014
  Машко
  Не се замарај непотрено - земи Xbox Game pass, мислам дека е промотивно 5 евра за 3 месеци, во него е и Horizon 4.
   
  На shaGGy. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tenny

  Tenny
  Intern

  60
  19
  18 Јуни 2018
  Машко
  Имам пробано сите начини од интрнет и повторно исто си крашнува...
   
  На shaGGy. и Draynor им се допаѓа ова.
 7. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  88
  141
  30 Август 2018
  Машко
  Друже сеа ти го видов постот и видов дека ни еден од одговорите погоре не е точен па морав да се надоврзам.
  Таков е кракот за играта, малце е проблематичен и мора да праи така.
  Иначе оди во фолдерот кај што ти е играта има еден фајл што се вика Anti Crash Launcher, пали ја преку тоа играта.
   
  shaGGy., Draynor и на Tenny им се допаѓа ова.
 8. Tenny

  Tenny
  Intern

  60
  19
  18 Јуни 2018
  Машко
  Пробано е и така,па истото,ми текна да отворам Event Viewer и таму пишува дека крашнува од некој фајл VCRUNTIME140.DLL,пребарав на гугл за тоа,но не најдов ништо во врска за тоа...
   
  На shaGGy. и Draynor им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. <<ExeCutoR>>
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  3,042
 2. the.w
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,015
 3. Jokerski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  494
 4. Cyb3rAng3l
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  760
 5. MarijanMK
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  374
Вчитување...

Сподели

Вчитување...