• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Forwarding на D-Link рутер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Се работи за D-Link рутер од МтНет (рутер, не модем). Имам неколку компјутери позади тој рутер. Потребно ми е кога некој пристапува преку Remote Desktop, неговата конекција да се пренасочи кон еден од компјутерите. Знам дека таа опција постои и се вика Forwarding, но не знам како сето тоа да го конфигурирам. Благодарам
 

ms.markos

Intern
27 мај 2007
14
0
Епа брат вака за тебе, гледам дека си од Тетово па таму ке се јавиш на еден од Марковците или на двајцата и ич немај гајле се ќе ти средат. Поздрав! :bravo:
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Ќе направиш forward на портот 3389 и на дадена IP до компјутерот што сакаш да прима и да праќа пакети
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Благодарам за помошта. Сето тоа го пробав веќе одамна, но ништо не успеа. Сум го правел истото на многу рутери и никогаш не сум имал проблем. На крај излезе дека рутерот е расипан, па со друг ист таков немаше проблем.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно