• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Форумска терминологија и акроними

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
TTT - To The Top
Се користи доколку сакате да ја вратите вашата тема на врвот од форумот. Многу почесто во Македонија се користи BUMP - Bring Up My Post.

IB4TL - In before the lock
Се користи кога некој член ќе прочита одредена тема која ги крши правилата и условите на форумот и е сигурен дека треба да биде заклучена.


IMHO - In My Honest Opinion or In My Humble Opinion


PITA - Pain In The Arse


IIRC - If I Recall Correctly


LOL - Laughing Out Loud


ROFL - Rolling On Floor Laughing


HTH - Hope This Helps


BTW - By The Way


DIY - Do It Yourself


FWIW - For What It's Worth


FAQ - Frequently Asked Questions


OEM - Original Equipment Manufacture


TIA - Thanks In Advance


BTDT - Been There Done That

Да не се чудите :))
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
P1 : ASL PLS ?
P2: WTF !!!???
P1: ROFLMAO
P2: FFS
P1: MME
P2:BB
P1:shut the fuck up
P2:jebus christ

hahaha konverzacija
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно