• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Форум Финти

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Сте шетале ли по нет и да дојдете до некој форум кој има линкови до некоја игра на пр. или било што, али ти вика "Регистрирај се за да ги видиш линковите"?

Ако не би нашле финта за да се избегне тоа, не би било интересно.
Едноставно што треба да направите е да го „пребарате„ линкот во Гугл.

Пример сакам да појдам на форумот „http://www.mojforum.com/showthread.php?t=6134„. Едноставно тоа го внесувам во Гугл и го пуштам да бара. Најчесто ќе го пронајде линкот, а потоа ви преостанува да го отворите, но Cached. Што е тоа?
Кога Гугл ги пребарува страниците, зачувува копија од нив, како игледале тогаш.


Секој форум Гугл може да го прочита без акаунт.
Затоа кога ќе отворите форум од Cache-от на Гугл, ќе можете да видите се што пишува без потреба за регистрација :D
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
интересно, несум знаел, а досега неколку пати сум се регистрирал на некои форуми само за да видам некој линк:))
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Се сложвам со StenmarC, не работи секогаш.

На некои постари топици на форум да, ама на понови... тешко.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Ја читнав темава денеска, и случајно пред неколку минути видов полза од ова. Ми требаше еден торент од една страна, арно ама, бараше регистрација. Ја пробав финтава и ми успеа, но на друга не успеа. Во право се StenmarC и vik, не работи сегде, ама битно ми се најде.

hijackhacker, :bravo::bravo::bravo:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
додаток

Нешто слично може да се најде на Bugmenot
Имено на оваа страна може да се најдат најразлични user i pass од многу страни коишто бараат регистрација а ви требаат само за една употреба
Треба да се впише адресата од страната и тоа е се..

btw добра финта hijack ty
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
nice one :bravo:... Ова не работи на они форуми кои немаат овозможено креирање архива на теми и постови или пак на оние каде секој мора да е логиран за да му е овозможено листањето на форумите.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Истиот резултат па можеби и подобар се постигнува ако на прелистувачот го смените user agent-от и се направите да изгледате дека сте гугл бот, тогаш насегаде портите ќе ви се отворени .))
 

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
епа и јас имам тука да напишам нешто.
Вака доколку одете на форум и има скриена содржина,и за да ја прочитате мора да оставите пост,само кликнете на quote на тој пост и ќе ја видете скриената содржина после наредбата за нејзино криење која истотака се испишува...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,898
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно