• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

fortnite трикови

 • Ја почнал/а темата
 • #1

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
280
знам дека ова на некој ке му биде глупо и смешно ама веднаш да кажам дека не се зезам. јас имам 40 години а синот 9 и не можам никако да го победам у fortnite. да е мојата несрека уште поголема ми прават party со уше еден копиљ другар негов и кога ке се приклучам едниот ме мести а другиот ме пука. не сум гејмер (ама ке станам за инат), а и се што имам играно како помлад се беше на комп. така да маус и тестатура ги владеам, со контролер на ps4 ми е многу потешко да ја контролирам метата, али се навикнувам полека полека. она мака немаат, ама и што да имаат по цел ден тоа играат. така да, дај некој што е по гејмањево и што добро ја игра fortnite нека каже дали има некоја финта, cheat или било што друго да почнам да им се одмаздувам. многу ми е глупо што нема да купам некое појако оружје од нивното или некој појак avatar бидејки тоа што јас го имам (пари) а они немаат не ми помага.

благодарам на сите совети и поздрав!

мора да победам во името на сите родители на форумов!
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,220
3,230
Скопје
www.gorast.com
знам дека ова на некој ке му биде глупо и смешно ама веднаш да кажам дека не се зезам. јас имам 40 години а синот 9 и не можам никако да го победам у fortnite. да е мојата несрека уште поголема ми прават party со уше еден копиљ другар негов и кога ке се приклучам едниот ме мести а другиот ме пука. не сум гејмер (ама ке станам за инат), а и се што имам играно како помлад се беше на комп. така да маус и тестатура ги владеам, со контролер на ps4 ми е многу потешко да ја контролирам метата, али се навикнувам полека полека. она мака немаат, ама и што да имаат по цел ден тоа играат. така да, дај некој што е по гејмањево и што добро ја игра fortnite нека каже дали има некоја финта, cheat или било што друго да почнам да им се одмаздувам. многу ми е глупо што нема да купам некое појако оружје од нивното или некој појак avatar бидејки тоа што јас го имам (пари) а они немаат не ми помага.

благодарам на сите совети и поздрав!

мора да победам во името на сите родители на форумов!
Муки родителски ;)
Играј на пц. Тастатура и маус е секогаш подобро од контролер. Можеш и на пс4 са стаиш.
Играј често.

Читови ќе ти го банитаат акаунтот.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,203
2,719
Ресен
Одамна не се имам вака насмеано на форумов, да имав слична мака ко твојата ќе вежбавме заедно ама за среќа не ме тормози мојот со фортнајт.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
280
можам преку компјутер да играм со играчи што играат преку playstation? ако е така веднаш отварам тема каков гејмерски PC да купам, лаптоп-ов што го имам ја тера ама со мака. или па гејмерски лаптоп да купам па да го користам и за работа и за играње.....??

а гајле ми е ако ми го банираат акаунтот, нов ке направам и со тој пак ке ги тепам.

Муки родителски ;)
Играј на пц. Тастатура и маус е секогаш подобро од контролер. Можеш и на пс4 са стаиш.
Играј често.

Читови ќе ти го банитаат акаунтот.
Мислењето е автоматски споено:

и мене не ме тромози, јас сам се заебав. прв им реков дај да играм со вас, и си го начукав сам. а што убаво си играв tomb raider, god of war и такви сл. игри....

Одамна не се имам вака насмеано на форумов, да имав слична мака ко твојата ќе вежбавме заедно ама за среќа не ме тормози мојот со фортнајт.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,203
2,719
Ресен
а гајле ми е ако ми го банираат акаунтот, нов ке направам и со тој пак ке ги тепам.
То ќе ти е уште поголема грешка, ако те научат дека си користел читој, ќе те земат низ ноѕе и да ги тепаш после без... џабе ти е.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
280
ок, фала за советите. штотуку отворив тема ке си купам гејминг лаптоп. само дали знае некој да ми каже дали 100% можам да играм со лаптоп против playstation играчи?
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,168
8,373
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
едниот ме мести а другиот ме пука.
1606488281110.png

Исто имам син 9 год. и со другар му од 7 и татко му сите четворица играме фортнајт во squad.

А инаку во право се колегите. Маус и тастатура можеш и на конзола во фортнајт да уклучиш (може и во COD MW), пошто е cross platform дозволуваат.

Со добар маус и малце вежба ќе летаат виртуелни глави.
 

Alucard

Шериф
22 октомври 2012
1,941
1,861
Скопје
Предноста на PS е што има aim assist, инаку за да ги „газиш“, ти треба играње и играње, плус рачунај кај децава многу побрзо се развива muscle memory. И јас го имам истиот проблем со внуците, на почетокот ги пукав и ги нервирав, ама за неколку месеци играње толку добро се истренираа, што сега сум во иста ситуација како тебе.

Друга работа, колку сакаш биди добар во пукање, ако не го совладаш градењето во играта, џабе ти е, целата финта е да се затвориш во бокс, и да бидеш брз во едитирање на ѕидовите, пукање, и ресетирање на ѕидот за повторно да бидеш заштитен во боксот, или при напад да го замениш неговиот ѕид со твој, да го едитираш, да пукнеш, и да го ресетираш ѕидот. Целата игра се сведува на невидена брзина и рефлекси.

Најдобро се тренира во creative mode-от, ама треба да поминеш саати и саати во играње.

Инаку, ако некој сака да се паѓа само со AI од играта, инсталирајте Fortnite на друг компјутер или мобилен, направете нов account, и терајте Duos или Squads со тој account, и само што ќе влезе тој account во играта, вадете го од игра одма, за да не качува левели, додека не стигне 10 левел, ќе ви се паѓаат само AI, ако стигне 10-ти левел, правете нов account, и терајте со новиот дур не стигне 10-ти левел и тој.
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,220
3,230
Скопје
www.gorast.com
ок, фала за советите. штотуку отворив тема ке си купам гејминг лаптоп. само дали знае некој да ми каже дали 100% можам да играм со лаптоп против playstation играчи?
Да. Фортнајт е комплет кросплатформ :)
 

HerMudo

Intern
10 декември 2019
23
10
можам преку компјутер да играм со играчи што играат преку playstation? ако е така веднаш отварам тема каков гејмерски PC да купам, лаптоп-ов што го имам ја тера ама со мака. или па гејмерски лаптоп да купам па да го користам и за работа и за играње.....??

Да можеш бидејќи фортнајт има cross play и тоа значи дека и од телефон ќе можеш да играш со pc играчи, ако ти треба помош за фортнај пример контроли, добри сетингс, градење и останати работи можам да ти помогнам, ја играв фортнајт скоро 2 години на ps4 и на pc. Според мене на пц е многу полесно за почетник за контролер треба повеќе време али мета е контролер на пц.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
280
@HerMudo те држам за збор. само уште некој ден да помине да купам добар лаптоп. отвори и за тоа тема така да се надевам ке испадне нешто добро да ми препорачаат.
 

HerMudo

Intern
10 декември 2019
23
10
@HerMudo те држам за збор. само уште некој ден да помине да купам добар лаптоп. отвори и за тоа тема така да се надевам ке испадне нешто добро да ми препорачаат.

Почни со гледање youtube таму многу ќе научиш али ќе треба многу играње посебно creative mode


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
280
Ona aim assistant nemoze da se turi na konzola taka? Samo na kompjuter.
 

crash

Gaining Experience
6 декември 2013
111
169
Ona aim assistant nemoze da se turi na konzola taka? Samo na kompjuter.
Обратно. На конзола, зашто е потешко нишанење со гејмпад отколку со маус, има aim assistant.
Впрочем тоа и ствара доста револт кај ПЦ играчи во игри со крос-плстформ.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
859
530
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Маус и тастатура за фортнајт.
Custom keybinds за градење.
Имаш јутубери куп да следиш за Practise.
Creative is must. Гради и едитирај. Имаш мапи за aim training. Играва се базира на брзо градење и едитирање.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
474
280
пред точно 5 минути се откажав, денес... не е можно од 50 игри 50 пати да изгубам.... а пукнав едно 1200 евра за комп. ...идиот. си мислев бољи компјутер и растур ке ги направам. :D ама сега си ја купив Shadow of the Tomb Raider се симнува.....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,646
Мислења
829,607
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно