• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Формула 1 - Сезона 2008

Ваш фаворит за оваа сезона 2008?

 • McLaren-Mercedes

  Гласови: 7 22.6%
 • Ferrari

  Гласови: 20 64.5%
 • BMW

  Гласови: 0 0.0%
 • Toyota

  Гласови: 0 0.0%
 • Renault

  Гласови: 3 9.7%
 • Honda

  Гласови: 1 3.2%

 • Вкупно гласале
  31
 • Ја почнал/а темата
 • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ајде малку дискусија и за Формула 1. Вашите возачи фаворити, тимови и сл. Оваа сезона мислам дека ќе биде интересна и неизвесна во поглед на трката за прво место. Моменталната состојба на табелите е следната:
DRIVER STANDINGS
01 Kimi Räikkönen 19
02 Nick Heidfeld 16
03 Lewis Hamilton 14
04 Robert Kubica 14
05 Heikki Kovalainen14
06 Felipe Massa 10
07 Jarno Trulli 8
08 Nico Rosberg 7
CONSTRUCTOR STANDINGS
01 BMW 30
02 Ferrari 29
03 McLaren-Mercedes28
04 Williams-Toyota 10
05 Toyota 8
06 Renault 6
07 Red Bull-Renault 4
08 STR-Ferrari 2
09 Honda 0
10 Force India-Ferrari 0
Календарот за оваа сезона можете да го погледнете тука, а се она што ве интересира за Формула 1 може да прочитате на официјалната страница:
http://www.formula1.com/

Инаку јас сум за Мекларен-Мерцедес. :bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
FERRARI

Кога ми дадоа поклон кола, потпишав договор дека ќе навивам за нив :p
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
За Ферари сум. Не навивав за нив, но кога возеше Шумахер таму, почнав за нив да навивам. Сега, откако се пензионираше ќеф ми прават Раиконен и Алонсо. И двајцата се за почит.
 

JNenad

Intern
20 декември 2007
38
1
Јас сум за Кими, а против сите други. Повеќе кеф ми праи Кубица да победи одколку Маса.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас си гласав и единствен сум што гласал за тој тим, мислам дека и така ќе остане :))
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Јас сум за Reanult 100% :) па се надевам дека Бријаторе ке ги стегне малце и дека ке се вратат пак
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
факт е дека Ферари се најбрзи и најконкурентни оваа година,a имаат и одлични возачи така да мислам дека оваа сезона е нивна.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве ги стартните позиции за денес:Со оглед на возбудувањата на трката за пол позиција, мислам дека денешната трка ќе биде неизвесна и интересна.
 

BoXeR

Intern
14 мај 2008
58
0
abe kimi si e kimi--svetski sampion!!!! za nego sum no ima i mnogu drugi voza4i koi se stvarno dobri kako na primer hamilton(e sea ovoj nema bas sreka da ti zemat titula za 1 bod i ne e bas nekoja sreka) ali dobar e:D
 

BoXeR

Intern
14 мај 2008
58
0
raikonen si e raikonen!!! sea za edna nedela u monako ke vidite so e trkanje!! i ke vidite koj ke tepa!!!
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Oduvek sum navival za ferrari, ama Raikkonen mi e epten tapa. Premnogu bez dusha se sluchuva se otkako dojde on... Barem mene mi ostava takov vpechatok, mozhe i za toa deka dosadata vo f1 rasteshe u izminatite nekolku godini.

Button i Alonso mi se dosta cool :)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Kolku i da zvuci rasisticki ...ama F1 ne e za crnci isto ko sto ne e i plivanje, skijanje.......................................
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно