Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Форматирање на лаптоп и компјутери преку еден диск

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Дали може сите виндоус-и кои ги имам симнато да се на дискот за ботабилно и да бирам кој виндоус да се инсталира преку хддто или преку што е најдобро преку portable ssd,CD DVD?
Вчера имаше еден лаптоп донесен,па додека го најдам усб стикот кој беше win8,изгубив време.
Се мислам да земам 3-4 диска заедно со оваа или?
Благодарам однапред.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.660
9.999
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Grimriper

Gaining Experience
23 април 2015
102
407
Stip
Grimriper's setup  
Processor & Cooler
i5 13500 - Deep Cool LE500
Motherboard
Gigabyte B760 Gaming-X
Storage
Samsung 980 250gb - Samsung 1TB 860 Evo
PSU
Gigabyte b700h
RAM
2x16gb DDR4 Kingston HyperX 3200Mhz
Video card
MSI RX 6800 Trio
Case
Cooler Master H500 ARGB
Mouse
Razer Basilisk Essentia
Keyboard
Cooler Master CK530v2
Audio
Razer Nari Ultimate
Monitor
AOC C27G1 27''
OS
Win 11
Ventoy, овоа програмче ќе ти помогне за креаирање на повеќе бутабилни ИСО слики.


screen_uefi.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.362
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно