• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Formatiran HDD kako da gi vratam podatocite

  • Ја почнал/а темата reng
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Znaci neznam sto se sluci so kompjuterot verojatno se formatirase, pa me interesira kade ili kako mozam da gi vratam podatocite od hard diskot. Nemam napraveno back up. Imav 2 particii mozno e samo ednata da e izbrisana, eve ako znaete da mi kazete i kako da proveram sto imam ostaveno na komjuterot inaku na ubuntu ne kazuva nisto verojatno nemoze da ja procita drugata particija ntfs.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Mene mi treba nekoj sto ke go napravi toa bidejki imam sega instalirano linux. Ke treba so tie programi pak da pravam format.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,184
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно