1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Formating Write protected USB

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од AlexandraC, 2 Јули 2009.

 1. AlexandraC

  AlexandraC
  Intern

  3
  0
  17 Февруари 2009
  Zdravo,

  Imam problem so formatiranje na USB-to mi javuva error deka e Write protected..USB-to e intenso i so nego ne odese nikakov software..

  Gi probav skoro site opcii koi gi najdov na net..dos, linux, regedit, razno razni softveri za recovery i pak nisto...:plachko2:

  Pls Help

  Fala
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,319
  968
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На него да не има некое дугме за lock/unlock?!?
   
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,309
  900
  3 Декември 2008
  Машко
  Провери од по страните на USB-то да не има некакво дугме.Ако има види дали е на Unlock или на Lock.
   
 4. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјуери
  Ако е USB неможеш веке да го форматираш, толку од USB'то, фрли го , а ако ти е мемориска картичка тогаш треба да има Lock/Unlock копче.
   
 5. AlexandraC

  AlexandraC
  Intern

  3
  0
  17 Февруари 2009
  Zdr,

  Ne, nema nikakvo switch kopce od stranite..

  Toa prvo go proveriv, prethodno imav takvo Mp3 so USB pa imav slicen problem..

  Pozz
   

Сподели

Вчитување...