1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Формат и инсталација на Mac Mini 2012

Дискусија во форумот 'Mac OS' започната од gOJDO, 7 Мај 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,943
  10,132
  23 Јануари 2008
  Манга
  Здраво дечки,

  Дали има некој добропоткован со MAC OS кој знае да направи формат и да инсталира софтвери на Mac Mini 2012? Доколку има некој расположен да го направи ова за финансиска надоканада нека ми пише во ПП.

  Благодарам
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,930
  2,890
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gojdo da ne znae da preinstalira Mac os :D:D
   
 3. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  943
  428
  9 Мај 2012
  Машко
  Лесно се решава,туку оди на аппле страница подршка и таму све ќе решава

  Mac mini - Official Apple Support


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 4. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,579
  5,097
  20 Април 2007
  Машко
  Не се работи дали некој знае или не знае, и дали му е потребна помош од таков тип. Станува збор за работа која треба да се заврши за паричен надоместок. Фино си е поставена темата. Не ја разводнувајте.
  Може некој нема да сака финансиска помош, туку натурална, па ке си се најде на пола пат со поставувачот на темата.
   
  На igor_xxxx, Futurelakimens, Speedster и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. stoneeater

  stoneeater
  Intern

  79
  48
  23 Јули 2010
  Гојдо радо би ти помогнал , со која и да сакаш верзија на mac OS и соодветни програми.Се наоѓам Битола,па ако не се снајдеш пиши.Поздрав
   
  На gOJDO и SaleSk им се допаѓа ова.
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,943
  10,132
  23 Јануари 2008
  Манга
  Немам време, ни желба да се занимавам и да учам било шо за Mac OS.

  Благодарам за понуда, завршивме работа со @ivan1500 , заборавив да ја затворам темата.
   
  На Pane-G, stoneeater, damil и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,727
 2. goki1990
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,231
 3. Tawe
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,105
 4. aleksuperior
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,469
 5. l1d0v1c

  Проценка LG G2 mini за делови

  l1d0v1c, 28 Март 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  532
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...