• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Forgotten Password на WinXP

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
893
Ohrid
Мислев.. Да не се мота таму сериал или крак.. Ако не се мота такво нешто тогаш смееш да постираш. Инаку, во спротивно e warez со што се коси со правилата..
 

moni4ka

Intern
7 февруари 2010
1
0
ovaka ja zaboraviv lozinkata na user accounts so e i sega nemozam da ulezam pretisnav ctrl alt 2 delete i mi se pojavi user name i password ajde napisav user name ama password ne sum neznam koj password da go pisam ve molam pomognete mi plsssssss itno mi e
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Притисни ctrl alt delete 2пати, во полето корисник внеси Administrator, полето за пасворд остави го празно и притисни ентер.

Откако ќе се логираш, оди Start - Run - внеси control userpasswords2
Потоа селектирај го корисникот кој има пасворд, и притисни reset password

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,517
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно