1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Football Manager 2008

Дискусија во форумот 'Игри' започната од A^1^T^E^A^M, 16 oктомври 2007.

 1. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  New Features

  * All features in matches seamlessly follow on from the previous one
  * A mini radar pitch appears during tactical changes
  * Improved International management
  * New skin
  * Advisor system
  * Improved notebook system
  * Captain selection
  * Improved board and fan confidence system
  * Transfer centre to track transfers
  * Improved match engine
  * The player change pitch dimensions
  * Award system overhaul
  * In-game all-time best elevens
  * A revamped finance system
  * Collective win bonuses
  * Expanded Media
  * FaceGen system for regen players

  Playable Leagues

  Africa

  * South Africa

  Asia

  * Australia
  * China
  * Hong Kong
  * India
  * Indonesia
  * Malaysia
  * Singapore
  * South Korea

  Mainland Europe

  * Austria
  * Belarus
  * Belgium
  * Bulgaria
  * Croatia
  * Czech Republic
  * Denmark
  * Finland
  * France - Fully Licensed
  * Germany
  * Greece
  * Netherlands
  * Hungary
  * Iceland
  * Israel
  * Italy
  * Norway
  * Poland
  * Portugal
  * Romania
  * Russia
  * Serbia
  * Slovakia
  * Slovenia
  * Spain
  * Sweden
  * Switzerland
  * Turkey
  * Ukraine

  UK & Ireland

  * England
  * Northern Ireland
  * Republic of Ireland
  * Scotland
  * Wales

  North America

  * U.S.A
  * Mexico

  South America

  * Argentina
  * Brazil
  * Chile
  * Colombia
  * Peru
  * Uruguay

  Germany's national team is not allowed to be included in the game due to licensing rights being owned by EA Sport's FIFA Series whilst the Japanese J-League and the Japanese national team are not allowed in the game at all due to Pro Evolution Soccer series purchasing exclusive rights.
   
 2. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Минимална конфигурација која е потреба за играта :
  Windows XP/Vista. 1.2 GHz Processor. 256MB Ram. DirectX8.1 compatible sound card. 4xCD ROM drive, 1024x768 32Bit display. 750MB HD space. MS compatible mouse & keyboard.

  А ќе биде издадена за 3 дена т.е на 19.10.2007 , а имаше најави и дека ќе излезе еден ден порано(18.10)
   
 3. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  И кај ќе може да ја најдеме? Ајде информација... Кај да ја симнам... Пишете ми лп, фала
   
 4. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Па не е излезена уште, само демото... а јас колку што знам варез е забрането :muahaha:
   
 5. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
 6. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Што, и тука ли да се брукаме :)) ?
   
 7. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Па како да ја има кога не е издадена уште... :zbunet3:
   
 8. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  И да погинеш, колку можеш... :) Абе додека да ја најдеме за купување кај нас, боље ќе ја симнеме... Тоа ми беше муабетот, пратете линк на лп коа ќе има такво нешто :)
   
 9. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Имаше на isohunt и порано, ама најверојатно некоја постара верзија.... Демо или како сакаш кажи ја... Ако си сигурен дека е таа правилната, праќај линк...


  Фала^^
   
 10. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Според информациите најпрво ќе излезе во европа:
  Europe - 19 October 2007
  North America - 23 October 2007 (as Worldwide Soccer Manager)
  South America - 23 October 2007 (as Futbol Manager)
  Australia - 25 October 2007
  Spain - 26 October 2007
  Czech Republic - 1 November 2007
  Korea - 1 November 2007
  Poland - 8 November 2007
  Japan - 10 December 2007
   
 11. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Дечки да знаете дека играта е таа и дека е топ... Така да не му се мислете многу, одма download :p Нема да згрешите...

  Фала за линкот и gl & hf^^
   
 12. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Хехехех : ))) Ајде бе, нема грешка :) Ве чекам, навалете народе... LOL
   
 13. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  колку зафаќа? да знам дали да ја даунлоадирам или да идам да си ја купам... :rolleyes:
   
 14. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  600 MB... Како сакаш, убаво размисли си : )))

  Поз
   
 15. GokoMKD

  GokoMKD
  Intern

  39
  0
  14 Април 2007
  Разочаран сум од сегашната верзија , значи од верзијава сум ептен разочаран , со нетрпение оцечекувам пачх да стигне. Има катастрофални грешки и мораат момците да направат некоја закрпа.
  П.с. Фичо дај ми оффициал сите на Фм 2008 !
   
 16. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  ја ставив да се симнува прееска пред да одам на школа.. па кога дојдов ја укличив... утре очекувајте критики од моја страна, ја немам плешано... само наместив крак и се друго, али не сум почнал сезона да играм :))

  ...

  бтв чекам да излезе и македонската лига, т.е да ја избраотат од фм-србија... најодбриот сајт за ФМ на балканот па и пошироко...

  а од 2009 највероватно македонската фудбалска лига 1 и 2 ќе иде заедно со ФМ... но сепак чекаме да видиме што ќе биде од Фм-Србија :rolleyes:
   
 17. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Незнам зошто викаше дека не ја бива, ете за 10тина минути претепав нешто во неа...

  Плус:
  -тоа што додека играш натпревар доле во левото ќоше ги дава резултатите од другите натпревари кои се играт во тој момент.
  -кога идеш да ја смениш тактиката , играта не се прекинува туку ти се отвара за да ја смениш тактиката или да направиш измена... а во мало прозорче ти ја дава играта...

  Минус:
  -менито многу е претрупено
  -боите не се добро... многу на црвено идат [барем според мене]
  -амблемите на клубовите ги нема направено на сите, пак ќе треба човек низ интернет да ги бара и да ги едитира... па да ги додадува во играта...

  толку, друго не забележив...
  ---
  а графиката си ја тепат таа со години, само оваа нешто така „подобра“ е...

  [​IMG]

  [​IMG]
  (тактиката ми е гром :LOL:)

  [​IMG]


  [​IMG]
  сликите кога сум ги ставал во „пеинт“ ... сум ги изместил :chudenje:
   
 18. GokoMKD

  GokoMKD
  Intern

  39
  0
  14 Април 2007
  Иначе амблемите намерно не се ставени во играта затоа што замисли да ги има од сите клубови аблемите , сликите од играчи и сл. ке биде мн.голема за инсталирање.
  Ајде и од мене грешките да ги кажам
  -Негативности-
  1.Пасивен офсајд (не се суди пуууу пред 3-4год)
  2.Сутирас слободен удар голманот ја одбива топката и твој играч дотрцува до неа ОФСАЈД????
  3.Голманите се направени зверови , досадно е не е интересно без шанси.
  4.2-3 гола има поништување на утакмица (усул малце)
  и др. кој не ми текнуваат. Поз
   
 19. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Околу поништувањето се согласувам... што е многу, многу е... А зошто ги нема сликиве од италијанциве, а од шпанците ги има, појма неам... Глупости... Пачови, мачови, знам знам... :))
   
 20. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  Сега ја даунлоадирам Македонската 1, 2 и 3(мислам дека ја има) лига... па да видам како ќе биде...
   
 21. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  За неколку дена ќе излезе нов печ 8.0.1 во кој сите тие работи ќе бидат средени и ќе нема никакви проблеми за поништување на голови... од причини дека имало офсајд, фаул....

  А веќе има изработено 2-3 скинови од страна на ФМ-Србија
   
 22. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Ај баш пиши што си направил....
   
 23. GokoMKD

  GokoMKD
  Intern

  39
  0
  14 Април 2007
  Со пачот 8,0,1 има поправено неколку грешки како што е Closing DOwn и подимнаична е играта.ама уште го очекувам 8,0,1 фулл патч
   
 24. A^1^T^E^A^M

  A^1^T^E^A^M
  Баниран/a

  393
  2
  18 Април 2007
  излезен е бета печот... ми кажаа пред 2 дена дека ќе изгледло за 2-3 дена... алие ве уште го нема...:rolleyes:
   
 25. MrPoliceman

  MrPoliceman
  Intern

  14
  0
  27 Септември 2008
  epa vaka jas ja igram igrava na internet...najveke se nerviram koga vo posledna minuta ke ti ponisti gol poradi offside ili foul..i toa ne e retko naprotiv mnogu cesto se slucuva,se nadevame vo FM 2009 vo koja ke ima 3D Match ... a za toa shto shpanskite igraci gi ima a italijanskite ne,toa e zatoa shto igrata e pravena vo Shpanija:))
   
Слични теми
 1. AMD_fan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,056
 2. LiquidWorm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,911
 3. salemicevski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  667
 4. borce_ivanov
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  916
 5. alokin
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  872
Вчитување...

Сподели

Вчитување...