• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Football Manager 2008

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
New Features

* All features in matches seamlessly follow on from the previous one
* A mini radar pitch appears during tactical changes
* Improved International management
* New skin
* Advisor system
* Improved notebook system
* Captain selection
* Improved board and fan confidence system
* Transfer centre to track transfers
* Improved match engine
* The player change pitch dimensions
* Award system overhaul
* In-game all-time best elevens
* A revamped finance system
* Collective win bonuses
* Expanded Media
* FaceGen system for regen players

Playable Leagues

Africa

* South Africa

Asia

* Australia
* China
* Hong Kong
* India
* Indonesia
* Malaysia
* Singapore
* South Korea

Mainland Europe

* Austria
* Belarus
* Belgium
* Bulgaria
* Croatia
* Czech Republic
* Denmark
* Finland
* France - Fully Licensed
* Germany
* Greece
* Netherlands
* Hungary
* Iceland
* Israel
* Italy
* Norway
* Poland
* Portugal
* Romania
* Russia
* Serbia
* Slovakia
* Slovenia
* Spain
* Sweden
* Switzerland
* Turkey
* Ukraine

UK & Ireland

* England
* Northern Ireland
* Republic of Ireland
* Scotland
* Wales

North America

* U.S.A
* Mexico

South America

* Argentina
* Brazil
* Chile
* Colombia
* Peru
* Uruguay

Germany's national team is not allowed to be included in the game due to licensing rights being owned by EA Sport's FIFA Series whilst the Japanese J-League and the Japanese national team are not allowed in the game at all due to Pro Evolution Soccer series purchasing exclusive rights.

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Минимална конфигурација која е потреба за играта :
Windows XP/Vista. 1.2 GHz Processor. 256MB Ram. DirectX8.1 compatible sound card. 4xCD ROM drive, 1024x768 32Bit display. 750MB HD space. MS compatible mouse & keyboard.

А ќе биде издадена за 3 дена т.е на 19.10.2007 , а имаше најави и дека ќе излезе еден ден порано(18.10)

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
И да погинеш, колку можеш... :) Абе додека да ја најдеме за купување кај нас, боље ќе ја симнеме... Тоа ми беше муабетот, пратете линк на лп коа ќе има такво нешто :)

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Имаше на isohunt и порано, ама најверојатно некоја постара верзија.... Демо или како сакаш кажи ја... Ако си сигурен дека е таа правилната, праќај линк...

Фала^^

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Според информациите најпрво ќе излезе во европа:
Europe - 19 October 2007
North America - 23 October 2007 (as Worldwide Soccer Manager)
South America - 23 October 2007 (as Futbol Manager)
Australia - 25 October 2007
Spain - 26 October 2007
Czech Republic - 1 November 2007
Korea - 1 November 2007
Poland - 8 November 2007
Japan - 10 December 2007

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Дечки да знаете дека играта е таа и дека е топ... Така да не му се мислете многу, одма download :p Нема да згрешите...

Фала за линкот и gl & hf^^

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Разочаран сум од сегашната верзија , значи од верзијава сум ептен разочаран , со нетрпение оцечекувам пачх да стигне. Има катастрофални грешки и мораат момците да направат некоја закрпа.
П.с. Фичо дај ми оффициал сите на Фм 2008 !

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
ја ставив да се симнува прееска пред да одам на школа.. па кога дојдов ја укличив... утре очекувајте критики од моја страна, ја немам плешано... само наместив крак и се друго, али не сум почнал сезона да играм :))

...

бтв чекам да излезе и македонската лига, т.е да ја избраотат од фм-србија... најодбриот сајт за ФМ на балканот па и пошироко...

а од 2009 највероватно македонската фудбалска лига 1 и 2 ќе иде заедно со ФМ... но сепак чекаме да видиме што ќе биде од Фм-Србија :rolleyes:

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Незнам зошто викаше дека не ја бива, ете за 10тина минути претепав нешто во неа...

Плус:
-тоа што додека играш натпревар доле во левото ќоше ги дава резултатите од другите натпревари кои се играт во тој момент.
-кога идеш да ја смениш тактиката , играта не се прекинува туку ти се отвара за да ја смениш тактиката или да направиш измена... а во мало прозорче ти ја дава играта...

Минус:
-менито многу е претрупено
-боите не се добро... многу на црвено идат [барем според мене]
-амблемите на клубовите ги нема направено на сите, пак ќе треба човек низ интернет да ги бара и да ги едитира... па да ги додадува во играта...

толку, друго не забележив...
---
а графиката си ја тепат таа со години, само оваа нешто така „подобра“ е...

(тактиката ми е гром :LOL:)

сликите кога сум ги ставал во „пеинт“ ... сум ги изместил :chudenje:

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Иначе амблемите намерно не се ставени во играта затоа што замисли да ги има од сите клубови аблемите , сликите од играчи и сл. ке биде мн.голема за инсталирање.
Ајде и од мене грешките да ги кажам
-Негативности-
1.Пасивен офсајд (не се суди пуууу пред 3-4год)
2.Сутирас слободен удар голманот ја одбива топката и твој играч дотрцува до неа ОФСАЈД????
3.Голманите се направени зверови , досадно е не е интересно без шанси.
4.2-3 гола има поништување на утакмица (усул малце)
и др. кој не ми текнуваат. Поз

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Околу поништувањето се согласувам... што е многу, многу е... А зошто ги нема сликиве од италијанциве, а од шпанците ги има, појма неам... Глупости... Пачови, мачови, знам знам... :))

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Иначе амблемите намерно не се ставени во играта затоа што замисли да ги има од сите клубови аблемите , сликите од играчи и сл. ке биде мн.голема за инсталирање.
Ајде и од мене грешките да ги кажам
-Негативности-
1.Пасивен офсајд (не се суди пуууу пред 3-4год)
2.Сутирас слободен удар голманот ја одбива топката и твој играч дотрцува до неа ОФСАЈД????
3.Голманите се направени зверови , досадно е не е интересно без шанси.
4.2-3 гола има поништување на утакмица (усул малце)
и др. кој не ми текнуваат. Поз
За неколку дена ќе излезе нов печ 8.0.1 во кој сите тие работи ќе бидат средени и ќе нема никакви проблеми за поништување на голови... од причини дека имало офсајд, фаул....

А веќе има изработено 2-3 скинови од страна на ФМ-Србија

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Со пачот 8,0,1 има поправено неколку грешки како што е Closing DOwn и подимнаична е играта.ама уште го очекувам 8,0,1 фулл патч

• Ја почнал/а темата

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Со пачот 8,0,1 има поправено неколку грешки како што е Closing DOwn и подимнаична е играта.ама уште го очекувам 8,0,1 фулл патч
излезен е бета печот... ми кажаа пред 2 дена дека ќе изгледло за 2-3 дена... алие ве уште го нема...:rolleyes:

MrPoliceman

Intern
27 септември 2008
14
0
epa vaka jas ja igram igrava na internet...najveke se nerviram koga vo posledna minuta ke ti ponisti gol poradi offside ili foul..i toa ne e retko naprotiv mnogu cesto se slucuva,se nadevame vo FM 2009 vo koja ke ima 3D Match ... a za toa shto shpanskite igraci gi ima a italijanskite ne,toa e zatoa shto igrata e pravena vo Shpanija:))

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,595
Мислења
824,246
Членови
28,088
Најнов член
JonTurk
На врв Дно