1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фонтови

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од sasko_mitrevski, 6 Јануари 2009.

 1. sasko_mitrevski

  sasko_mitrevski
  Intern

  2
  0
  14 Август 2008
  Не знаев каде да ја сместам темава па решив овде.Ми треба фонт Scriptina со кирилична подршка.Имам но буквите се латинични.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,905
  26,251
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Го нема другар фонтот на кирилица...т.е не се направени сите букви од овој фонт работат само неколку
   
 3. sasko_mitrevski

  sasko_mitrevski
  Intern

  2
  0
  14 Август 2008
  ima imam videno lambe.com.mk so takvi bukvi e napisano toa vrati mi go srceto
   
Слични теми
 1. DimitarMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,484
 2. vlatkorun
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  58,485
 3. vlatkorun
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,830
 4. kiko95
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,173
 5. Boyka
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,019
Вчитување...

Сподели

Вчитување...