• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фонт кој е ист како и МАК поддршка???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Здраво. Имам едно прашање. Дали може да ми кажете (или доколку имате да ми дадете) некој македонски фонт кој работи на истиот принцип на мак поддршка. Значи мислам на тоа да фонтот ги има истите копчиња на тастатурата како и МАК поддршката од самиот windows.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Да личи како поддршката можеби можи да се најди(што не гарантирам), ама да ги има истите копчиња многу тешко!
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Па за да личи на подршка пробај со mac c times ама не се истите копчиња.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
На телефонот имам qwerty тастатура и понекогаш ми треба нешто да запишам а пошто телефон нема поддршка полесно ќе ми биде ако имам фонт со исти копчиња како мак поддршка, а после откако ќе го префрлам на компјутер со copy paste ми го прави латиница. Ама затоа си најдов бесплатен софтвер од Login Systems кој конвертира од мак фонт во мак поддршка и дури работи на office 2007 :bye1:.

ЕДИТ : заборавив линк да ви дадам http://www.loginsys.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=251&categoryID=59&productID=222

Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,047
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно