• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FONT HITNO!

• Ја почнал/а темата

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Fontot e UniversMK i go nema vo windows go nema nikade :) takov font ne postoel trebalo da se napravi, sepak fala.

SystemsSkillz

Intern
17 јануари 2008
14
0
А бе добра тема и јас многу време се мачам да најдам македонски фонт за Microsoft Office ама нигде не мозам да го најдам ако некој знае каде нека пише Plzzz,a иначе знам за овој обичниот фонт во Windowso ! ! !

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
890
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам јас на cd-то од Ентер ама не ми се инсталирани ниту еден па не знам дали го има тој што ви треба. Ако го има тој фонт што го барате радо би ви помогнал само пратете пп и ќе се договориме.

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Имам јас на cd-то од Ентер ама не ми се инсталирани ниту еден па не знам дали го има тој што ви треба. Ако го има тој фонт што го барате радо би ви помогнал само пратете пп и ќе се договориме.
Aj uploadiraj gi site fontovi vo zipuvan fajl na nekoj server kako rapid share. PLS ke mi zavrsis golema rabota:bravo:

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
890
70
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Еве го линкот на rapidshare со македонски фонтови. Видете дали ќе ви помогне.
Овие не се од Ентер ЦД-то туку јас што ги имав ако не ви помогнат ќе ги upload-ирам и од Ентер ЦД-то, само во него не забечежав македонски фонтови.
http://rapidshare.com/files/89446576/Fontovi.rar.html

M

Mr.Alien

Гостин
А да прогуглаш малку? Ќе се изненадиш колку има бесплатни МК фонтови за симнување.
Ако си од Ск, кажи, ќе ти ги изрежам сите кои ги имам...не е проблем.

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
:bravo:
Понекогаш со Google се потребни само 5-6 секунди за да го најдете она што ви треба. ;)

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Еве го линкот на rapidshare со македонски фонтови. Видете дали ќе ви помогне.
Овие не се од Ентер ЦД-то туку јас што ги имав ако не ви помогнат ќе ги upload-ирам и од Ентер ЦД-то, само во него не забечежав македонски фонтови.
http://rapidshare.com/files/89446576/Fontovi.rar.html
tnx:bravo::bravo:

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
@taranenik

Се согласувам со тебе. Ве молам, доколку немате решение за проблемот не постирајте "прашајте го Google" или "Google сигурно знае".

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
А бе добра тема и јас многу време се мачам да најдам македонски фонт за Microsoft Office ама нигде не мозам да го најдам ако некој знае каде нека пише Plzzz,a иначе знам за овој обичниот фонт во Windowso ! ! !
obicniot font od windows go koristis na it.com.mk i kako sto povejketo lujge ke se slozat toj e najdobar od site fontovi
ti preporacuvam da go koristis istiot i vo Mircosoft Office

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
нма многу МК фонтови на Пр. Мац Ц Тимес или Мацедониан Ариал а може и Мацедониан акцент или мац ц сњисс ...
милион има

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Off Topic:
Taranenik znae deka ima mnogu makedonski fontovi.Ama na nego mu treba Bas toj font (Universal MK) ako mozes da go najdes daj go ,a ne da kazuvas kakvi i kolku fontovi makedonski ima!!!

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,525
Мислења
822,593
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно