• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FM TUNER

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hakerman

Intern
17 јуни 2007
12
0
Имам TV и FM картичка match. Со TV програмите се е во ред но со радиото имам мал проблем. Софтверот фаќа станици над 88 MHZ а најомиленото мое радио - Радио Рос е на фрекфренција од 87 MHZ. Кој знае каде можам да симнам софтвер што фаќа станици под 88 MHZ нека пиши.:rolleyes:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Пробај со ChrisTV...
повеќе информации тука, ќе ти пратам пп со линк за download...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

hakerman

Intern
17 јуни 2007
12
0
Пробај со ChrisTV...
повеќе информации тука, ќе ти пратам пп со линк за download...
Го имам Chris TV но таа програма нема поддршка за FM, или јас не можам да ја видам. Сепак фала што се потруди. Ако грешам има FM поддршка пиши.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
И јас ја користев само за ТВ па затоа проверив на интернет дали има ФМ подршка и прочитав дека има... не сум сигурен
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно