• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Флопи-Проблем?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mihail

Intern
4 јули 2008
9
0
Здраво!
Сакам да поразговараме за следниот проблем.
Имам XP програм, и кога го исклучувам компјутерот, ми се појавува дијалог-прозорец, кој ме предупредува дека не ми е затворено флопи-то, или вратата, така нешто, а еве го и на англиски текстот што ми се појавува: :"The drive is mot ready for use, its dor may be open./Please check/ drive A : and make save that a disk is inserted and that the drive door is closed". По ова компјутерот се исклучува, но, доста време му е потребно, најмалку 2 минути и при тоа испушта некој звук.
Ве молам за помош, како да го решам овој проблем.
Благодарам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Mihail

Intern
4 јули 2008
9
0
Vi blagodaram, go resiv problemot preku divace menager.
Pozdrav.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно