• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Flock - Mozilla Based Browser

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Линк: http://www.flock.com/

Flock е прелистувач базиран на енџинот на Мозила, ама преработен со џиџи миџи. Според мене вреди да се проба. :bravo:


----------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------
Јас само што го заменив со Мозила, и задоволен сум. Скоро сите плугинови за Мозила ги фаќа и на Флок.

Ваши мислења? :rolleyes:
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Да убаФ прелистувач ама кај мене за некои сајтови појавуваше јава грешки ...Error java script Flock :chudenje:
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Installed, па deinstalled... по втор пат. Ништо подобар од кога искочи првпат. Можеби ќе им служи на оние кои користат flickr + facebook + youtube + twitter...

FF си е FF, нели? .)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,171
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно