1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Флипување на графичка. Може?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од skullmonkey, 18 oктомври 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Пробал некој да флипне графичка за фановите да се нагоре? На нет нема многу ресурси за ова. Прават некои модови ама многу се лоши.
  Знам дека логиката е вентилаторите да се заштитени ама добар фјум би дале со бојата.
  Некој на темава?
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,217
  3,328
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Што сакаш да постигнеш ?
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,072
  12,643
  23 Јануари 2008
  Манга
  Знам за ротирани за 90'C. Некои куќишта имаат таква можност, потребно е само pci-e 90'C extender. А има и цели маунтови за тоа:
  71OcdLSFdfL._SL1500_.jpg
   
  На Shaslik King и skullmonkey им се допаѓа ова.
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Којзнае дали ќе влезе ова во NZXT H400i.
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Вњнтилаторите да се нагоре
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,217
  3,328
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Screenshot_71.png
  Како што гледам на фоткава можно е .
  За екстендер можеш од тука да нарачаш.
   
  На Shaslik King и skullmonkey им се допаѓа ова.
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,072
  12,643
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  307
  254
  21 Мај 2017
  Машко
  Ова го намалува рокот на траење на вентилаторите и нема некоја предност освен визуелната
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  247
  553
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Имам и јас H400i, и можам да ти кажам дека можностите се...скоро непостоечки :D
  Има простор за вертикална да е, али голем проблем се pcie слотовите. Растојанието од крајот на горниот вентилатор до доле се помали од должината на самиот pcie слот.
   
  На Shaslik King и skullmonkey им се допаѓа ова.
 11. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,697
  1,148
  16 Јуни 2010
  Машко
  Не сфаќам, не се косо поставени што е спорно?
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 12. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,980
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сватив само од глеање.
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  247
  553
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Мислам...ако стварно сакаш може, ама ке треба да го сечеш куќиштето. :eek:
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 14. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  307
  254
  21 Мај 2017
  Машко
  Па дизајнирани се да стојат хоризнотално, ако ги стаиш вертикално ќе имаат тежиште надоле, ова зависи од графичка до графичка и од вентилатор до вентилатор, ама во никој случај нема да им го продолжиш рокот со вертикален mount.
   
  Shaslik King, Sukhoi и на gOJDO им се допаѓа ова.
 15. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,217
  3,328
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Од каде овоа инфо ? Дојди некоја ден со мене ке ти показам ригови што копаат 2.5 години 24/7 па ке зборнеме тогај дали е стварно така.
   
  На Shaslik King и gOJDO им се допаѓа ова.
 16. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  307
  254
  21 Мај 2017
  Машко
  Не реков дека нема да работат, туку не е оптимално.
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  76
  122
  30 Август 2018
  Машко
  Да не имаш некое вакво за продавање и ако да која цена ?
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,072
  12,643
  23 Јануари 2008
  Манга
  @Serko

  Немам, да имав ќе му го понудев на Манки.
   
  На Shaslik King му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...