Flight Simulator X

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,036
11,494
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Да го има, го нема како Flight plan изгледа, а иначе може да слеташ. Колку што гледам DLC-а се некои знаменитости и авиони, а мапата како мапа ме праша дали сакам сателит (демек ќе цицало нет) или офлајн, одбрав сателит.

Добро е ми се свиѓа.
Го има и на мапа, го има и на search, можеш да слеташ, да наполниш гориво, да го ставиш во било кој флајт план.
Иначе нормално сателит ќе ставиш, графиката е феноменална.
 

Loaded_Dice

Gaining Experience
22 мај 2010
127
123
Скопје
Loaded_Dice's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-8600k @5.0Ghz, Cooler Master Hyper 212 Evo
Motherboard
Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
Storage
Samsung 970 Evo Plus 250GB, Samsung 850 250GB, Samsung 830 128GB
PSU
Gembird 500W Bronze
RAM
16GB DDR4 2666Mhz
Video card
Aorus NVIDIA GTX1060 6GB 9Gbps
Case
SAMA GameStorm Time 2
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Microsoft Reclusa
Audio
Realtek 1120
Monitor
Dell 2412m
OS
Windows 10 64-bit
Стенковец како е прикажан? Мислам дали е добро прикажан?
Не е воопшто лошо out of the box. Ова е старо видео
Microsoft Flight Simulator 2020 - First Flight Stenkovec - YouTube
Eдинствено се згрешени габарите на хангарот на Pipistrel Flying School инаку е солидно.
Ова е тотално нереално, ама само по сеќавање успеав да слетам во црна темница со прецизност 20-30м
Microsoft Flight Simulator 2020 - Stenkovec, Skopje, Macedonia - YouTube
 

Loaded_Dice

Gaining Experience
22 мај 2010
127
123
Скопје
Loaded_Dice's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-8600k @5.0Ghz, Cooler Master Hyper 212 Evo
Motherboard
Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
Storage
Samsung 970 Evo Plus 250GB, Samsung 850 250GB, Samsung 830 128GB
PSU
Gembird 500W Bronze
RAM
16GB DDR4 2666Mhz
Video card
Aorus NVIDIA GTX1060 6GB 9Gbps
Case
SAMA GameStorm Time 2
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Microsoft Reclusa
Audio
Realtek 1120
Monitor
Dell 2412m
OS
Windows 10 64-bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,609
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно