1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Flex cable за лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од rubble, 23 Февруари 2020.

 1. rubble

  rubble
  Intern

  4
  0
  27 Август 2011
  Машко
  Web development
  Здраво,

  Имам проблем со лаптопот, односно зезнат ми е flex кабелот кој го поврзува дисплејот со матичната, губи контакт.

  Дали во Скопје или негде низ Македонија можам да најдам таков кабел без да одам по сервиси да ми го средуваат туку сам да го сменам?

  Незнам дали во компјутерскиве продавници има да ми продадат таков кабел, пошто е специфичен.

  [​IMG]
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  591
  336
  5 ноември 2013
  Машко
 3. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,754
  7,192
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
 4. Pyropwnage

  Pyropwnage
  Intern

  177
  34
  28 Август 2012
  Машко
 5. rubble

  rubble
  Intern

  4
  0
  27 Август 2011
  Машко
  Web development
  Lenovo G580
   
Слични теми
 1. nin
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  3,522
 2. icka
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  713
 3. psyside
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,310
 4. Wateva!
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  770
 5. OtterMe
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,287
Вчитување...

Сподели

Вчитување...