• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Flex Builder 3

nin

Intern
13 март 2008
13
0
Дали некој има направено нешто во Flex 3 и дали може да се види?

Може и некој предлог на ресурси и примери на истава тема, фала...
 

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Јас имам направено нешто во Флекс 3, Ама не ми е качено на интернет. Сега правам пак нешто, ама не можам да откријам што е. Ти го познаваш ли добро Флексот?
 
10 мај 2007
33
4
Јас имам голема желба и решеност да експериментирам и да се посветам на Flex и AIR, ама во отсуство на конкретен проект, се нешто се нема време, а се има изговори.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Јас имам направено нешто во Флекс 3, Ама не ми е качено на интернет. Сега правам пак нешто, ама не можам да откријам што е. Ти го познаваш ли добро Флексот?
hmmmmz.. kako toa ne mozhesh da otkriesh shto e ?? :D
Bidejki nemam nikakvo iskustvo, dali nekoj mozhe da posochi shto vsushnost se raboti vo toa "fleks 3? :) Nekako me zamisli ova " Sega pravam pak neshto ama nemozham da otkrijam shto e." :D :LOL:
Ne ve razbiram nekako ... :D
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
@fiascooo
@The Shadow

Темата е:
Македонски ИТ форум » :: Програмирање » ActionScript » Flex Builder 3
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
znam deka e za programiranje ama koga mi tekna da procitam vise postirav.(me mrzese da smenam:D )
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Flex is a highly productive, free open source framework for building and maintaining expressive web applications that deploy consistently on all major browsers, desktops, and operating systems. While Flex applications can be built using only the free Flex SDK, developers can use Adobe® Flex® Builder™ 3 software to dramatically accelerate development. Try Flex Builder 3 free for 60 days. Try ILOG Elixir to enhance data display in your Flex applications.

Повеќе тука.

@fiascooo
Тебе ти зборувам бидејќи темата е отворена во програмирање а не во графика, бидејќи праша дали е слично со Maya.:p:))
 

nin

Intern
13 март 2008
13
0
Добро, Флекс Билдер не е алатка што е популарна тука, ај гет ит...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.809
Членови
32.875
Огласи
1.031
Најнов член
Jass89
На врв Дно