• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Флешување на БИОС

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Флешувањето на БИОС-от е една од, да се изразам така, "најпипавите" интервенции кои можат да се вршат врз матичната плоча. Постои одредена доза на ризик, а последиците од лошо изведеното флешување во голем број случаеви завршуваат фатално за матичната плоча.

Голем број од неискусните корисници се помалку-повеќе запознаени со опасностите и последиците, па на флешувањето гледаат со одредена доза страв и воопшто не се осмелуваат да се обидат да го изведат. Тоа може да се разбере, со оглед дека и кај искусните корисници оваа операција знае да предизвика непријатност. Зошто да не признаам – и кај мене, со толку изведени флешувања зад себе. :)
Напишано од колегата Mr.Alien ;)

Повеќе: http://it.com.mk/index.php/Statii/Hardver/Fleshuvanje-BIOS
 
M

Mr.Alien

Гостин
Се надевам дека ти се допадна, и дека ќе се допадне и на другите.
И секако, дека ќе биде од корист.
Но, и да напоменам дека се заштитени авторските права, така да не е дозволено препишување во целина или делумно без одобрение на Редакцијата на порталот и на авторот. :bluesbrother:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Супер туторијал.:bravo::bravo::bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно