• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Флеширање на BIOS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Roxas

Intern
27 февруари 2019
54
9
Skopje
Се надградив на 3800х (во кутија е) ама биосот ми е од 2018-та, немам никакво искуство со флеширање.

Матичната е b450 Fatal1ty gaming k4 ATX, дали може помош околу тоа кои верзии да ги симнам за да на крај јас ставам најновата верзија. Бев на веб страната ама ме збунува тоа што пишува дека не е препорачано да се флешира доколку уредот има Pinnacle Ridge процесор, а јас моментално користам r5 2600.

upload_2020-9-23_22-52-7.png
upload_2020-9-23_22-47-25.png

Малку ми е страв да не постои сценарио кај што тотално ке ја брикнам матичната па ке треба како послужавник да биде :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,522
Мислења
858,554
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно